Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2018, 19:00

autor: Vergil

Trzy kwadranse z „filmowym” The Quiet Man od Square Enix

W sieci pojawił się pierwszy długi gameplay z The Quiet Man, czyli „filmowej” gry akcji, nad którą pracuje zespół Human Head Studios. Tytuł zmierza na komputery osobiste i PlayStation 4, a jego wydaniem zajmie się firma Square Enix.

Jedną z gier zapowiedzianych przez firmę Square Enix podczas tegorocznych targów E3 był The Quiet Man, nad którym pracuje zespół Human Head Studios (więcej o autorach w ramce). Po niemal dwóch miesiącach światło dzienne ujrzał pierwszy długi materiał prezentujący ów tytuł w akcji. Poniższe nagranie daje całkiem niezły obraz tego, z czym będziemy mieć do czynienia.

Słowo o autorach

Oprócz The Quiet Man, zespół Human Head Studios pracuje obecnie nad nowym Rune, czyli następcą jednego ze swoich pierwszych dzieł o tym samym tytule. Wcześniej deweloperzy stworzyli między innymi drugą odsłonę popularnego cyklu Blair Witch, a także oryginalnego Prey'a.

Otóż wygląda na to, że pod względem konstrukcji The Quiet Man będzie przypominać chociażby Quantum Break; „filmowość” tego tytułu zostanie osiągnięta tak poprzez dynamiczną (choć najwyraźniej nie zawsze) rozgrywkę oraz całkiem niezłą grafikę, jak i cut-sceny, w których zobaczymy prawdziwych aktorów. W trakcie zabawy wcielimy się w tytułowego, niesłyszącego bohatera, który będzie obijał twarze oprychom w ciemnych uliczkach.

Skoro o obijaniu twarzy mowa – wygląda na to, że starcia z przeciwnikami będą stanowić lwią część rozgrywki. Cieszy więc fakt, że protagonista będzie korzystał z szerokiego wachlarza kopniaków i ciosów wręcz, co uczyni go... może nie maszyną do zabijania, ale na pewno twardym zawodnikiem. Oprócz tego pojawią się tu spokojniejsze momenty skoncentrowane na eksploracji. Zgodnie z czerwcowym komunikatem autorów, ukończenie The Quiet Man ma być możliwe nawet przy jednym podejściu.

Jak widać, główny bohater The Quiet Man nie będzie patyczkował się z przeciwnikami. - Trzy kwadranse z „filmowym” The Quiet Man od Square Enix - wiadomość - 2018-08-09
Jak widać, główny bohater The Quiet Man nie będzie patyczkował się z przeciwnikami.

The Quiet Man zmierza na komputery osobiste i PlayStation 4; w chwili, w której są pisane te słowa, nie ujawniono jeszcze daty premiery tej produkcji. W naszej galerii znajdziecie nowe obrazki prezentujące ją w akcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Quiet Man
  2. The Quiet Man na platformie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Quiet Man

The Quiet Man