Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 19:49

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

The Quiet Man to nowa marka od Square Enix

Podczas swojego show poprzedzającego targi E3 firma Square Enix w dość enigmatyczny sposób zapowiedziała The Quiet Man, czyli trzecioosobową grę akcji, w której wcielimy się w małomównego bohatera.

AKTUALIZACJA:

Omawiana produkcja trafiła do oferty Steama, dzięki czemu poznaliśmy więcej informacji na jej temat. Zacznijmy od tego, że The Quiet Man będzie dziełem ekipy Human Head Studios, która obecnie pracuje również nad nowym Rune, z kolei wcześniej stworzyła między innymi pierwszego Prey’a. W grze mają się znaleźć zarówno sceny „live action” (z aktorami), jak i elementy wykreowane przy pomocy grafiki komputerowej (CGI), a także dynamiczne, pełne akcji fragmenty rozgrywki. Ukończenie tego tytułu, opisywanego jako „filmowe doświadczenie”, ma być możliwe przy jednym podejściu; autorzy nie podzielili się jednak dokładną długością rozgrywki.

Jedną z produkcji, które firma Square Enix zaprezentowała światu podczas swojego show przed tegorocznymi targami E3, było The Quiet Man, czyli tajemnicza gra akcji, w której wcielimy się w tytułowego „cichego człowieka”. W trakcie zabawy najwyraźniej będziemy przemierzać uliczki posępnego miasta, stawiając czoła czającym się tam oprychom. Co ciekawe, nie dość, że pomimo nienagannej fryzury główny bohater sam wygląda na typa spod ciemnej gwiazdy, to jeszcze najwyraźniej porusza się z nadnaturalną prędkością i dysponuje siłą niedostępną dla przeciętnego śmiertelnika.

Gra zmierza na komputery osobiste i PlayStation 4, aczkolwiek wydawca nie podzielił się jeszcze informacjami na temat daty premiery – powyższy materiał wieńczy jednak komunikat, wedle którego po raz kolejny o grze mielibyśmy usłyszeć w sierpniu bieżącego roku (najpewniej podczas targów Gamescom). Jeśli więc spodobał Wam się ów intrygujący pomysł na grę, musicie uzbroić się w cierpliwość.

The Quiet Man zapowiada się intrygująco. Fani widowiskowych gier akcji powinni mieć ten tytuł na oku. - The Quiet Man to nowa marka od Square Enix - wiadomość - 2018-06-11
The Quiet Man zapowiada się intrygująco. Fani widowiskowych gier akcji powinni mieć ten tytuł na oku.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Square Enix