Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2018, 12:59

autor: Adrian Werner

The Quiet Man najgorzej ocenianą grą 2018 roku; Agony i Hollow w czołówce crapów

Serwis Metacritic opublikował zestawienie najgorzej ocenianych gier roku. Tym razem zaskakująco wiele produkcji w pierwszej dziesiątce ukazało się pod szyldem dużych wydawców. Dwa miejsca zajęły również tytuły z Polski.

The Quiet Man to najgorsza gra roku. - The Quiet Man najgorzej ocenianą grą 2018 roku; Agony i Hollow w czołówce crapów - wiadomość - 2018-12-18
The Quiet Man to najgorsza gra roku.

Im bliżej końca roku, tym częściej do sieci trafiają różnorodne podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Kolejne z nich opublikował serwis Metacritic, tworząc zestawienie najgorzej ocenianych gier tego roku. Pod uwagę brane były tylko tytuły, które mają co najmniej siedem recenzji z zaufanych profesjonalnych serwisów i magazynów.

Ten wymóg zapewne pozbawił miejsca w zestawieniu grę Wild West Online, która posiada tylko osiem recenzji i część z nich nie została zaliczona przez Metacritic do grupy zaufanych.

Najgorsze gry 2018 roku wg Metacritic

1. The Quiet Man – średnia ocen wg Metacritic: 29% (wersja na PlayStation 4).

2. Gene Rain – średnia ocen wg Metacritic: 32% (Xbox One)

3. Fantasy Hero: Unsigned Legacy – średnia ocen wg Metacritic: 34% (Switch).

4. Agony – średnia ocen wg Metacritic: 34% (Xbox One).

5. Past Cure – średnia ocen wg Metacritic: 34% (Xbox One).

6. Super Seducer : How to Talk to Girls – średnia ocen wg Metacritic: 35% (PC).

7. One Piece: Grand Cruise – średnia ocen wg Metacritic: 35% (PlayStation 4).

8. Hollow – średnia ocen wg Metacritic: 36% (Switch).

9. Underworld Ascendant – średnia ocen wg Metacritic: 37% (PC).

10. Shaq Fu: A Legend Reborn – średnia ocen wg Metacritic: 36% (PlayStation 4).

Zazwyczaj najgorzej oceniane tytuły wychodzą od małych niezależnych deweloperów. Tym razem jednak czołową pozycję zajął The Quiet Man, wydany przez Square Enix. Firma ta wypuściła również trzecią produkcję w tym zestawieniu, czyli Fantasy Hero: Unsigned Legacy.

Na liście pojawiły się również dwie polskie produkcje, w postaci konsolowych wydań Agony oraz Hollow. Pecetowe wersje tych tytułów zostały przyjęte trochę cieplej, ale i tak zebrały fatalne oceny.

Największą porażką zestawienia wydaje się jednak Underworld Ascendant. Od reszty gier w pierwszej dziesiątce nikt nie oczekiwał cudów. W przypadku tej produkcji nadzieje były jednak spore, gdyż jest to następca legendarnej serii Ultima Underworld, opracowany przez ludzi, którzy odpowiadają za te klasyki.

  1. Oficjalna strona serwisu Metacritic
The Quiet Man najgorzej ocenianą grą 2018 roku; Agony i Hollow w czołówce crapów - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.