Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Gene Rain: Wind Tower (PC)

Gene Rain: Wind Tower

Gene Rain

Strzelanka prezentująca dystopijną wizję przyszłości, w której modyfikacja ludzkiego genotypu doprowadziła do globalnej katastrofy. W Gene Rain gracz przejmuje kontrolę nad bohaterami próbującymi przywrócić dawny porządek, nim świat spotka ostateczna zagłada.

Akcji | TPP | science fiction | elementy RPG | roboty | dystopia | TPS | indie | strzelanki

Okładka Gene Rain: Wind Tower (PC)

data premiery gry:

17lip2018

PS4

24lip2018

XONE

3sty2020

PC

Gene Rain to strzelanka z elementami RPG opracowana przez niezależne chińskie studio Deeli network. Deweloperzy z Państwa Środka prezentują w niej ponurą wizję przyszłości, w której próba poprawienia sytuacji panującej na świecie skończyła się globalną katastrofą.

Fabuła

Historia opowiedziana w Gene Rain rozpoczyna się w 2089 roku, kiedy to doktor Bill Feynman wynalazł substancję przyspieszającą proces ewolucji i modyfikującą genotyp w sposób zrównujący inteligencję wszystkich ludzi. Chcąc jak najszybciej wynieść cywilizację na nowy poziom, naukowiec zbudował specjalne instalacje zwane „wieżami wiatrowymi”, których zadaniem było rozprzestrzenienie specyfiku na całym globie. Kiedy tytułowa mieszanka (deszcz połączony z ową tajemniczą substancją) spadła na ziemię, sprawy wymknęły się spod kontroli; środek spowodował śmierć niemal dwóch miliardów ludzi, a u wielu pozostałych przy życiu – nieoczekiwane mutacje. Wszystko to sprawiło, że na dwadzieścia lat świat pogrążył się w chaosie.

W tym momencie do akcji wkracza gracz przejmujący kontrolę nad bohaterami próbującymi zażegnać kryzys. Mowa o Aleksie (pół-człowieku, pół-robocie), Salmanie (humanoidalnej maszynie) oraz zaprawionej w bojach Li Ying. Ich nadrzędnym celem jest zniszczenie wciąż działających instalacji i powstrzymanie Feynmana.

Mechanika

Filarem Gene Rain jest kampania fabularna dla pojedynczego gracza. W toku zmagań akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), biorąc udział w misjach toczonych tak na terenie zniszczonych miast, jak i w plenerze (odwiedzamy między innymi potężne kaniony). Rozgrywka polega na eliminacji hord przeciwników, na których liście królują przerośnięte roboty; wzorem tuzów gatunku (z serią Gears of War na czele) przed ostrzałem możemy kryć się za osłonami. Autorzy oddają w nasze ręce dziewięć rodzajów broni palnej. Potencjał bojowy protagonistów zwiększamy tak poprzez ulepszanie niektórych giwer, jak i rozwijanie atrybutów każdego z nich.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Gene Rain prezentuje się przeciętnie; jej jakość jest zbliżona do standardu gier wydanych na konsole stacjonarne siódmej generacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Gry podobne do Gene Rain: Wind Tower

Klasyfikacja PEGI Gene Rain: Wind Tower

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gene Rain

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7870 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 8 64-bit

PS4
XONE
PC