Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Fantasy Hero: Unsigned Legacy (Switch)

Fantasy Hero: Unsigned Legacy Switch

RPG akcji wyprodukowany przez studio Arc System Works. Wybieramy jedną z czterech postaci i staramy się wygnać z naszego świata złe stwory przybyłe do niego przed dwunastu laty. Każdy z bohaterów charakteryzuje się innymi umiejętnościami i sposobem walki.

RPG | widok izometryczny | manga i anime | RPG akcji | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Fantasy Hero: Unsigned Legacy (Switch)

producent: Arc System Works

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

25stycznia2018

25stycznia2018

Nintendo eShop

Fantasy Hero ~unsigned legacy~ na Switch to japońskie RPG akcji wyprodukowane przez doskonale znaną fanom gier z Kraju Kwitnącej Wiśni firmę Arc System Works. Deweloper posiada bardzo bogatą ofertę tytułów, należących między innymi do takich serii, jak Guilty Gear, Dragon Ball czy BlazBlue.

Fabuła

Ludzkość żyje w jedności z naturą, zamieszkując ogromne lasy, w których dorastają kolejne pokolenia, a zdobyta wiedza przekazywana jest dzieciom przez szczęśliwych rodziców. To sielankowe życie dobiega końca w chwili pojawienia się na błękitnym niebie oślepiającego światła, wraz z którym do spokojnego dotychczas zakątka dociera zło. Przerażające, zdeformowane stwory wyposażone w kły i pazury zaczynają grasować po świecie, topiąc krainę we krwi i przemocy.

Od pojawienia się Decoders – bo taką właśnie nazwę noszą obcy – mija dwanaście lat. Do walki z przeciwnikiem stają pierwsi śmiałkowie, którzy chcą ocalić świat przed zepsuciem i zniszczeniem przez plugawe bestie.

Mechanika

W grze otrzymujemy do wyboru cztery zróżnicowane postacie. Każda z nich cechuje się odmiennym sposobem rozgrywki i wraz z rozwojem fabuły odkrywa różne moce z drzewka umiejętności. Poszczególni bohaterowie używają mieczy, pistoletów, walczą wręcz, a nawet eliminują wrogów za pomocą wielkiej lewitującej pięści robota. W trakcie zabawy modyfikujemy i ulepszamy wyposażenie postaci.

Rozgrywka przebiega w czasie rzeczywistym, a ukazana została w rzucie izometrycznym.

Kwestie techniczne

Fantasy Hero jest niewielkim programem na Switch, niemającym ambicji rywalizowania z największymi tuzami gatunku. Trójwymiarowa grafika nie jest zbyt szczegółowa, ale dla polepszenia wrażenia z zabawy twórcy zastosowali technikę cel-shadingu, dzięki czemu postacie i otoczenie wyglądają trochę jak w filmie rysunkowym. Wszystkie dialogi w grze posiadają pełne udźwiękowienie, a towarzyszą im statyczne wizerunki postaci narysowane mangową kreską.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Fantasy Hero: Unsigned Legacy

12+