Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Scarf (PC)

Scarf PC

Gra platformowa 3D, wzbogacona o elementy przygodówki, w której wcielamy się w Hyke’a – humanoidalnego duszka przemierzającego trzy różnorodne krainy.

Przygodowe | TPP | platformówki 3D | elementy zręcznościowe | indie

PC Windows
Okładka Scarf (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

październik2020

październik2020

Steam

Scarf jest grą platformową z elementami przygodówki, za której opracowaniem stoi niezależny hiszpański zespół Uprising Studios. Tytuł został wydany przez firmę THQ Nordic.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Scarf jest Hyke, czyli humanoidalny duszek ubrany w tytułowy szalik. Podobnie jak pozostałe duchy, protagonista wyrusza w podróż przez fantastyczny świat, by ostatecznie się z nim połączyć, stając się częścią natury.

Mechanika

W grze Scarf akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Śledząc losy Hyke’a, przemierzamy trzy zróżnicowane krainy i stawiamy czoła czekającym tam na nas wyzwaniom. Protagonista musi skakać po platformach i pokonywać przeszkody terenowe (co niekiedy wymaga od gracza wykazania się refleksem i zręcznością), a także rozwiązywać zagadki środowiskowe. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi zmiennokształtny szalik zapewniający naszemu podopiecznemu dodatkowe możliwości; może on na przykład przybrać postać skrzydeł pozwalających duszkowi na oddawanie dalszych skoków lub lotni umożliwiającej mu szybowanie. Warto odnotować, że na odblokowanie czeka tu opcjonalne zakończenie; by zobaczyć tę wersję finału przygód Hyke’a, musimy jednak należycie przyłożyć się do eksploracji odwiedzanych miejsc.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę gry Scarf utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Co ciekawe, opowiedziana w grze historia jest przekazywana bez słów, co eliminuje ewentualną barierę językową; poza tym produkcja została opracowana w taki sposób, by trafić do odbiorców w każdym wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 1.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Scarf

Wymagania wiekowe Scarf

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Scarf

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 / AMD Ryzen 7, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 970 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 / AMD FX-6300 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 6950 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10 64-bit