Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2010, 11:35

autor: Jiker

Pecetowy Assassin's Creed II w sprzedaży

Po ponad trzymiesięcznym opóźnieniu względem edycji konsolowych do europejskich, w tym polskich sklepów trafiła wreszcie pecetowa odsłona drugiej części cyklu Assassin’s Creed.

Po ponad trzymiesięcznym opóźnieniu względem edycji konsolowych do europejskich, w tym polskich sklepów trafiła wreszcie pecetowa odsłona drugiej części cyklu Assassin’s Creed.

Podstawową wersję historii Ezio Auditore de Firenze możecie nabyć za sugerowaną cenę 129,90 złotych, choć ze znalezieniem znacznie ciekawszych ofert nie powinniście mieć większych problemów. ACII na PC dostępne jest w naszym kraju w polskiej wersji językowej (napisy).

Pecetowy Assassin's Creed II w sprzedaży - ilustracja #1

Znacznie wydłużone oczekiwanie zostało użytkownikom pecetów odpowiednio wynagrodzone. Mianowicie, na płycie z grą zawarte zostały oba dodatki DLC, w przypadku edycji konsolowych dostępne za opłatą. Chodzi tu oczywiście o rozszerzenia: Battle of Forli, w którym poznaliśmy szczegóły z życia Katarzyny Sforzy, a także Bonfire of the Vanities, skupiającym się na florenckich wydarzeniach określanych mianem Stosu Próżności.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w ofercie kilku wybranych sklepów (m.in. Empik, mocno ograniczona liczba egzemplarzy) znalazła się pecetowa wersja kolekcjonerska. Tzw. Biała Edycja Assassin’s Creed II kosztuje 159,90 złotych. W jej skład wchodzi dodatkowo figurka Ezio Auditore de Firenze, a także dodatkowa misja, stworzona przez Ubisoft specjalnie na potrzeby limitowanego zestawu ACII.

Przed zakupem Assassin’s Creed II powinniśmy koniecznie sprawdzić, czy Wasze komputery spełniają wymagania dzieła francuskiej firmy. Szczegółowy ich opis znajdziecie w jednej z naszych poprzednich wiadomości na temat gry. Zwróćcie również uwagę na fakt, że produkcja robi użytek z nowego zabezpieczenia antypirackiego koncernu Ubisoft. W związku z tym, pecetowy ACII wymaga stałego połączenia z Internetem. Dokładny opis funkcjonowania zabezpieczenia przedstawił nam przed dwoma tygodniami polski oddział Ubisoftu.

Konsolowe odsłony Assassin’s Creed II zadebiutowały na przełomie listopada oraz grudnia ubiegłego roku. Produkcje spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno mediów branżowych (średnia nota na poziomie 91% - dane Metacritic.com), jak i graczy. Według oficjalnych informacji serwisu koncernu Ubisoft, ACII na Xboksa 360 i PlayStation 3 znalazło do tej pory ponad 8 milionów nabywców.