Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2015, 13:24

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Obsidian Entertainment reaktywuje projekt North Carolina. Tytuł ma już wydawcę

North Carolina to tajemniczy projekt, nad którym swego czasu pracowała ekipa ze studia Obsidian Entertainment. Kilka lat temu został on skasowany, ale teraz okazuje się, że są szanse na jego wskrzeszenie. Tak przynajmniej sugeruje szef firmy, który w jednym z wywiadów stwierdził, że grę przejął nowy wydawca.

Tajemniczy projekt Obsidian Entertainment jednak ujrzy światło dzienne? - Projekt North Carolina wskrzeszony? Gra ma nowego wydawcę - wiadomość - 2015-11-13
Tajemniczy projekt Obsidian Entertainment jednak ujrzy światło dzienne?

Pierwsze wzmianki o sekretnym projekcie North Carolina pojawiły się w marcu 2012 roku, kiedy to w studiu Obsidian Entertainment zwolniono około 30 pracowników. Powodem miało być właśnie skasowanie wspomnianej produkcji – nie wiadomo czym ona dokładnie miała być, poza tym, że powstawała jako tytuł na wyłączność Xboksa One. Po siedmiu miesiącach prac ze współpracy wycofał się jednak Microsoft, co wpędziło deweloperów w problemy finansowe, przez które zespół zdecydował się zresztą rozpocząć zbiórkę internetową na rzecz Project Eternity (później przemianowanego na Pillars of Eternity). Po ponad trzech latach okazuje się, że twórcy nie zapomnieli o tamtej grze – wiele wskazuje, że może ona ujrzeć światło dzienne, choć już w nieco zmienionej formie.

Zdradził to Feargus Urquhart pełniący w Obsidian Entertainment funkcję dyrektora generalnego. W wideo-wywiadzie udzielonym magazynowi Game Informer wyjawił, że od chwili anulowania prac nad North Carolina studio próbowało przedstawić projekt kilku innym wydawcom, ale bez powodzenia. Niedawno udało się jednak znaleźć firmę, która zdecydowała się przejąć pieczę nad nową grą twórców Fallout: New Vegas. Szczegóły nadal nie są znane, choć produkcja ma zostać zmodyfikowana względem oryginalnej koncepcji. W praktyce oznaczać może to przede wszystkim, że trafi nie tylko na Xboksa One, ale i na PC oraz konsolę PlayStation 4. Ze słów Urquharta wynika, że tytuł może zostać formalnie zapowiedziany w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Obsidian Entertainment to studio założone w 2003 roku. Na jego czele stoją ludzie pełniący wcześniej kluczowe role w nieistniejącym już zespole Black Isle. Ekipa znana jest przede wszystkim z takich produkcji, jak druga część Star Wars: Knights of the Old Republic, Fallout: New Vegas czy Pillars of Eternity.