Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2011, 11:10

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Obrona kryjówek, czyli tower defense w Assassin's Creed: Revelations

Firma Ubisoft udostępniła kolejny zwiastun gry Assassin's Creed: Revelations. Ujawniono na nim, w jaki sposób przebiegać będzie obrona kryjówek asasynów. Fani gier typu tower defense powinni poczuć się jak w domu.

Firma Ubisoft udostępniła nowy zwiastun gry Assassin’s Creed: Revelations. Materiał filmowy demonstruje jak przebiegać będzie obrona kryjówek asasynów.

Trzeba przyznać, że rozwiązanie, które postanowili zaimplementować deweloperzy ze studia Ubisoft jest dosyć niekonwencjonalne jak na standardy cyklu Assassin's Creed. Okazuje się bowiem, że obrona kryjówek będzie przypominać gry z gatunku tower defense. Zobaczcie sami.

Zadaniem gracza będzie odpowiednie ustawienie członków Bractwa Asasynów, dział armatnich i barykad w celu powstrzymania ataków templariuszy. Wraz z pokonywaniem kolejnych fal wrogów, morale naszych podopiecznych będzie rosnąć. Dzięki temu otrzymamy możliwość rozstawiania dodatkowych oddziałów obronnych.

Mini-gra w stylu tower defense będzie dosyć niekonwencjonalnym elementem Assassin's Creed: Revelations. Jednak jeżeli poszczególne partie będą dynamiczne i dobrze rozłożone w czasie, to obrona kryjówek asasynów może stać się bardzo przyjemną odskocznią między polowaniem na kolejne cele i szukaniem pieczęci pozostawionych przez Altaira.

Assassin's Creed: Revelations pojawi się w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w połowie listopada bieżącego roku. Premiera wersji pecetowej odbędzie się 2 grudnia. Wydawcą gry w naszym kraju jest firma Ubisoft Polska. Przypominamy również, że podczas imprezy GRYOffline.pl odbędzie się przedpremierowy pokaz Assassin's Creed: Revelations.