Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2024, 12:15

Nowy trailer WoW: The War Within rozpalił graczy przed beta-testami dodatku. Te ostatnie już wystartowały

Beta-testy World of Warcraft: The War Within wystartowały. Blizzard zawczasu udostępnił fabularny zwiastun dodatku.

Źródło fot. Blizzard Entertainment / Microsoft.
i

AKTUALIZACJA

Wystartowały beta-testy dodatku The War Within. Natychmiastowy dostęp uzyskują gracze, którzy kupili w przedsprzedaży wydanie Epic Edition rozszerzenia lub „ulepszyli grę do tej wersji w trakcie trwania testów”. Zaproszenia są też rozsyłane do wybranych graczy zarejestrowanych na oficjalnej stronie rozszerzenia.

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, podczas testów zapoznamy się „ze wszystkimi nowymi funkcjami, w tym drzewkami talentów bohaterów, pełną kampanią oraz strefami, podziemiami i czeluściami. Dodatkowo przetestujemy funkcje nowych, szerszych systemów, w tym Oddziałów (Warbands), a także poznamy rozszerzoną bibliotekę wierzchowców zintegrowanych z systemem dynamicznego lotu”.

Więcej informacji o becie znajdziecie na forach In Development na stronie internetowej World of Warcraft oraz na blogu gry.

Oryginalna wiadomość (5 czerwca)

Do premiery nowego dodatku do World of Warcraft pozostało jeszcze dużo czasu. Niemniej Blizzard już teraz na poważnie rozkręca kampanię marketingową. Efektem tego jest kolejny filmik fabularny, który skupia się na postaci głównej przeciwniczki graczy WoW: The War Within. Tajemnicza Xal'atath – niegdyś zaklęta w magicznym ostrzu, a obecnie korzystająca z „pożyczonych” zwłok wysokiej elfki – wyraźnie przyciągnęła uwagę fanów Azeroth (powiedzmy, nie wdając się w szczegóły, że z podobnych powodów, co swego czasu Lady Dimitresu z Resident Evil Village).

Nawet pomijając reakcje internautów oraz żarty z problemów Thralla, fani ciepło przyjęli nowy teaser The War Within. Blizzard w ostatnich latach nie zawsze popisywał się wysokiej jakości animacjami, jakich gracze przywykli oczekiwać od twórców wielu niezapomnianych zwiastunów (których autor niedawno opuścił studio). Jednakże w tym przypadku filmik na silniku gry zachwyciły większość widzów.

Oczywiście gracze zwracają też uwagę na implikacje fabularne, a część wyraża nadzieję, że Chris Metzen nie zawiedzie ich oczekiwań (czytaj: nie będzie powtórki z Jailera i Sylwany z Shadowlands).

To na pewno nie ostatni materiał poświęcony WoW: The War Within, który zobaczymy w najbliższych tygodniach. W końcu już jutro rozpoczną się beta-testy nowego dodatku do World of Warcraft. Zaproszenia dla wybranych graczy zarejestrowanych na oficjalnej stronie rozszerzenia będą stopniowo rozsyłane w trakcie bety, która zaoferuje dostęp do czterech lokacji, nowej rasy (także grywalnej), ośmiu lochów, rajdu oraz wielu nowości, które twórcy omawiali w poprzednich miesiącach.

World of Warcraft: The War Within zadebiutuje pod koniec roku. Na razie gracze szykują się na betę oraz kontynuują zabawę w ramach wydarzenia Mist of Pandaria Remix, które przyciągnęło tłumy herosów (mimo pewnych problemów, via serwis Reddit)

  1. Grając w WoW: The War Within, czułem się jak u siebie, ale trochę już tęsknię za czymś zupełnie nowym

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej