Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2024, 19:00

autor: Maciej Gaffke

Pogromcy żab zostaną ukarani. Blizzard odbierze część potęgi graczom, którzy poszli na skróty w WoW Remix: Mists of Pandaria

Blizzard zabrał się za „nieuczciwych” graczy uczestniczących w wydarzeniu World of Warcraft Remix: Mists of Pandaria.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Od kilkunastu dni fani World of Warcraft biorą udział w wydarzeniu WoW Remix: Mists of Pandaria, które przenosi ich do krainy z dodatku wypuszczonego przez Blizzard w 2012 roku. Wielu graczy ciężko pracuje, by osiągnąć sukces, ale znaleźli się też tacy, którzy postanowili pójść drogą „na skróty”.

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym właściwie jest ów Remix. Naszą przygodę w omawianym evencie rozpoczynamy od stworzenia nowej postaci, którą możemy rozwijać w przyspieszonym tempie od 10. do maksymalnie 70. poziomu, zdobywając punkty doświadczenia, wykonując zadania, wzmacniając Płaszcz nieskończonego potencjału oraz zbierając brąz, czyli grową walutę. Zaznaczmy, że na 10. poziomie odblokowują się podziemia, a od 25. ruszymy na rajdy.

Część uczestników wydarzenia chciała przyspieszyć proces wzmacniania Płaszcza i zarabiania, dlatego też znalazła idealne miejsce do „farmienia” w ciągu 3 dni od startu imprezy. Gracze wzięli sobie na cel tzw. gulp frogs i, po zabiciu bardzo wielu tych żab, wzbogacili się i niesamowicie wzmocnili. „Nieuczciwe” praktyki nie uszły jednak uwadze Blizzarda. Twórcy World of Warcraft tak napisali w opublikowanej wiadomości:

Dzięki hotfixom [...] dostosujemy postacie, które zabiły olbrzymią liczbę gulp frogs jeszcze przed naprawą błędu związanego z łupami; gracze (których to dotyczy – dop. red.) zobaczą, że moc ich Płaszcza nieskończonego potencjału została zmniejszona do wartości, którą można było osiągnąć w tym czasie, będąc bardzo zaangażowanym, lecz grając rozsądnie. Zmiana ta mocniej wpłynie na graczy, którzy dłużej wykorzystywali zaistniałą sytuację.

Trzeba zaznaczyć, że gracze, którzy nie skorzystali z szybszego sposobu wzmocnienia, dostaną 40 tysięcy sztuk brązu za darmo dla każdej „wymaksowanej” postaci.

Dodajmy na koniec, że WoW Remix: Mists of Pandaria potrwa do 20 sierpnia do godziny 1:00 w nocy polskiego czasu. W trakcie eventu za zebraną walutę można kupić wiele ciekawych przedmiotów. Do wyboru są chociażby różne wierzchowce (jest ich około 40) i skórki.

Co istotne, aby wziąć udział w zabawie, nie trzeba posiadać dodatku World of Warcraft: Mists of Pandaria. Wystarczy jedynie subskrypcja, którą można wykupić na stronie Battle.net.

  1. Mists of Pandaria – recenzja czwartego dodatku do World of WarCraft

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej