Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2011, 09:46

autor: Hed

Nowy film z Afterfall: InSanity. Jak bardzo zmieniła się gra?

W sieci pojawił się nowy film z Afterfall: InSanity, polskiego survival horroru, za który odpowiada studio Nicolas Games. Twórcy gry pokazują w nim, jak bardzo zmieniła się ona w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Produkcja kojarząca się z takimi hitami jak Dead Space, będzie kosztowała kilkanaście milionów złotych.

Na youtubowym kanale serwisu Polygamia opublikowano nowy film z gry Afterfall: InSanity, czyli kilkukrotnie przekładanej produkcji studia Nicolas Games. Do tej pory ten survival horror budził nienajlepsze skojarzenia, ale świeży materiał może zmieni zdanie paru osób. Twórcy pokazali lepszą grafikę i spory fragment rozgrywki kojarzący się z serią Dead Space.

Ponad sześciominutowy fragment Afterfall: InSanity możecie zobaczyć poniżej. Gra rzeczywiście wygląda znacznie lepiej niż w poprzednich zwiastunach i w pewnych ujęciach prezentuje się naprawdę nieźle. Twórcy wyraźnie inspirują się produkcją studia Visceral Games. Jakie jest Wasze zdanie? Czy tytuł Nicolas Games jest interesujący?

Nicolas Games zajmuje się marką Afterfall, wyrosłą na bazie fanowskiego uniwersum Burżuazja, od 2008 roku. Początkowo twórcy planowali wydać erpega, ale później zmienili zdanie. InSanity to survival horror, który ma przetrzeć szlaki dla kolejnych gier. Sukces produkcji może zaważyć o losach studia, bo wiemy, że pochłonie ona kilkanaście milionów złotych.

Afterfall: InSanity ma docelowo trafić na pecety oraz Xboksa 360 i PlayStation 3. W sierpniu tego roku dowiedzieliśmy się jednak, że Nicolas Games zerwało umowę z firmą Just a Game, zajmującą się konsolowymi portami. Z tego względu, edycje na platformy Sony i Microsoftu zostały opóźnione na przyszły rok. Polskim dystrybutorem gry jest CD Projekt.

  1. Afterfall: InSanity - pierwsze spojrzenie
  2. Afterfall: InSanity – zwiastun E3 2011