Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2011, 10:20

autor: Sarge

Firma BioWare czeka na odpowiedni moment do stworzenia Jade Empire 2

Ray Muzyka ze studia BioWare wypowiedział się na imprezie Eurogamer Expo 2011 na temat możliwości wydania kontynuacji. Okazuje się, że jest na to spora szansa.

Firma BioWare bardzo chętnie wydałaby kontynuację gry Jade Empire, znaną posiadaczom pierwszego Xboksa oraz pecetów. Taką informację zdradził Ray Muzyka na imprezie Eurogamer Expo 2011.

Prezes BioWare wypowiedział się w sprawie drugiej części uznanego przedstawiciela gatunku RPG akcji: „Bardzo dużo rozmawialiśmy na ten temat przez ostatnie lata. Jest to uniwersum i marka, którą nadal jesteśmy bardzo zafascynowani. Greg Zeschuk i ja byliśmy jej wielkimi wyznawcami. Po prostu czekamy na odpowiedni moment, by ją rozwinąć”.

Firma BioWare czeka na odpowiedni moment do stworzenia Jade Empire 2 - ilustracja #1

Powyższa wypowiedź daje duże nadzieje fanom Jade Empire na to, że gra rzeczywiście może w przyszłości doczekać się kontynuacji. Muzyka tłumaczy, że obecnie studio pracuje nad wieloma różnymi projektami na kilka platform, ale w przyszłości możemy mieć jeszcze do czynienia z tą serią. W tej chwili deweloper nie chce jednak niczego ogłaszać.

Wygląda na to, że w najbliższych latach powinniśmy spodziewać się powrotu cyklu Jade Empire. Choć twórcy nie zdradzają żadnych konkretów, to najwyraźniej jest taki pomysł, a w jego realizacji przeszkadza głównie duża liczba tytułów, nad którymi zespół pracuje. Nie jest to zresztą pierwszy raz, gdy słyszymy o możliwości powstania kontynuacji – pierwsze plotki pojawiły się jeszcze w 2008 roku, a temat powrócił też kilka miesięcy temu.

Akcja pierwszej odsłony Jade Empire rozgrywała się w baśniowej krainie opartej na chińskich mitach i legendach. W czasie zabawy dużą rolę odgrywały wybory między ścieżką dobra i zła. W zależności od podjętych decyzji, następowały zmiany w przebiegu fabuły i nastawieniu innych postaci do gracza. Z kolei w stosunku do innych dzieł studia BioWare, gra wyróżniała się bardziej zręcznościowym systemem walki.