Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2009, 12:22

Nowe informacje o StarCraft II i Battle.net prosto z Blizzcon 2009

Blizzcon 2009 trwa w najlepsze. Impreza zorganizowana przez firmę Blizzard jak co roku okazuje się świetnym źródłem świeżych informacji na temat gier i innych projektów popularnego producenta. Dotyczy to choćby StarCrafta II oraz nowej wersji platformy Battle.net.

Blizzcon 2009 trwa w najlepsze. Impreza zorganizowana przez firmę Blizzard jak co roku okazuje się świetnym źródłem świeżych informacji na temat gier i innych projektów popularnego producenta. Dotyczy to choćby StarCrafta II oraz nowej wersji platformy Battle.net.

Nowe informacje o StarCraft II i Battle.net prosto z Blizzcon 2009 - ilustracja #1

Naszą wiadomość zaczniemy od przekazania nowych faktów na temat kontynuacji jednej z najlepszych strategii czasu rzeczywistego w historii. Otóż, Mike Morhaim, zapewnił nas, że start multiplayerowej bety StarCraft II odbędzie się jeszcze w tym roku. Prezes Blizzarda jest absolutnie pewien, że termin ten zostanie dotrzymany. Zaznaczył przy tym, że wcześniejsze opóźnienia wynikały z prostej przyczyny – twórcy nie chcieli oddać w nasze ręce zbyt wczesnej wersji bety, co jedynie przysporzyłoby niepotrzebnych kłopotów i utrudniło czerpanie radości z testów sieciowego trybu gry.

W trakcie konferencji otwierającej Blizzcon 2009 zapowiedziana została również inicjatywa nosząca nazwę StarCraft II Marketplace. Z informacji ujawnionych przez Roba Pardo wynika, że będzie to serwis, za pośrednictwem którego będziemy mogli zaopatrzyć się w darmowe i płatne dodatki oraz modyfikacje tworzone przez graczy (choć nie wykluczono, że w jego ofercie znajdą się również rozszerzenia tworzone przez Blizzarda). Wśród nich wymienione zostały mapy multiplayer, scenariusze do trybu dla pojedynczego gracza, wyzwania i różnego rodzaju ciekawostki z rodzaju tematów do Windowsa i tapet na pulpit.

Nowe informacje o StarCraft II i Battle.net prosto z Blizzcon 2009 - ilustracja #2

Idea została zapowiedziana wczoraj, ponieważ twórcy StarCrafta II chcą dać najlepszym modderom sporo czasu na zastanowienie się nad ciekawymi pomysłami. Zaznaczono przy tym, że edytor zawarty w SC2 będzie zdecydowanie potężniejszy od tego znanego z Warcraft 3. Wszystko wskazuje również na to, że o tym, czy na daną modyfikację/dodatek zostanie nałożona cena, decydować będą sami modderzy. StarCraft II Marketplace będzie w przyszłości jednym z elementów nowego systemu Battle.net, który również doczekał się szerszego opisu w trakcie konferencji.

Zanim jednak do tego doszło dowiedzieliśmy się, że z oryginalnego Battle.net korzystało więcej ludzi niż obecnie gra w World of Warcraft – usługę odwiedziło bowiem aż dwanaście milionów osób. Nowa wersja systemu będzie miała szansę powtórzyć ten sukces. Motorem napędowym ma być funkcjonalność – w ramach Battle.net skorzystamy bowiem z działu z wiadomościami ze świata Blizzarda, uzyskamy dostęp do obszernych profili, a także będziemy mogli zapoznać się ze zdobytymi Achievementami.

Nowe informacje o StarCraft II i Battle.net prosto z Blizzcon 2009 - ilustracja #3

Najważniejszą wiadomością jest jednak zapowiedź systemu Real ID, który zapewni bezproblemową komunikację pomiędzy graczami i przyjaciółmi na modłę Xbox Live. Zebranie się w celu wspólnej rozgrywki nie będzie już zatem nastręczać żadnych kłopotów. Informacją istotną z punktu widzenia graczy jest także fakt, że Blizzard będzie przechowywać na serwerach Battle.net zapisane stany gier oraz ustawienia, umożliwiając tym samym korzystanie z usługi z wielu komputerów.

W ramach nowego Battle.net oddany do naszej dyspozycji zostanie również odrestaurowany system automatycznego wyszukiwania meczy i graczy pod względem umiejętności prezentowanych przez tych ostatnich. Do łask powrócą również ligi – w tym rankingowe, jak i oferujące możliwość toczenia starć towarzyskich.

Nowe informacje o StarCraft II i Battle.net prosto z Blizzcon 2009 - ilustracja #4

Odnowiony Battle.net wystartuje w przyszłym roku, wraz ze StarCraftem II.