Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2012, 09:45

autor: Sarge

Nowe informacje i pierwsze screeny z rozgrywki w grze The Last of Us

Redaktorzy magazynu Game Informer ujawnili pierwsze screeny z rozgrywki w grze The Last of Us, a także nowe informacje na jej temat. Za kilka dni ukaże się kolejny numer periodyku, gdzie znajdziemy obszerną zapowiedź nadchodzącej produkcji studia Naughty Dog.

Na oficjalnej stronie internetowej magazynu Game Informer pojawiły się pierwsze screeny z gry The Last of Us prezentujące możliwości jej silnika graficznego. Za kilka dni ukaże się kolejny numer periodyku, gdzie znajdziemy szereg nowych informacji na temat nadchodzącej produkcji studia Naughty Dog.

Nowe informacje i pierwsze screeny z rozgrywki w grze The Last of Us - ilustracja #1

Wcześniej prezentowaliśmy Wam zdjęcia, a nawet zwiastun The Last of Us, ale oba typy materiałów opierały się jedynie na renderowanych wstawkach. Tym razem możemy przyjrzeć się, jak naprawdę nadchodząca gra twórców serii Uncharted będzie prezentowała się w akcji. Tak jak przyzwyczaili nas do tego pracownicy studia Naughty Dog, znowu będziemy mieli do czynienia ze świetną oprawą graficzną, pokazującą na co jeszcze stać PlayStation 3.

Poznaliśmy także szczątkowe informacje na temat rozgrywki. Okazuje się, że z przeciwnikami będziemy walczyć zarówno przy pomocy broni palnej, jak i w zwarciu. W tym ostatnim przypadku pojawi się możliwość wykorzystywania określonych przedmiotów, które z czasem będą się niszczyć, zmuszając głównego bohatera do znalezienia nowego narzędzia. Na jednym ze screenów widzimy, jak wróg okłada Joela drewnianą deską – zapewne sami też będziemy mogli jej użyć.

Nowe informacje i pierwsze screeny z rozgrywki w grze The Last of Us - ilustracja #2

Jak wiadomo od jakiegoś czasu, fabuła The Last of Us obracać się będzie wokół wspomnianego Joela i nastoletniej dziewczyny Ellie, która znajdzie się pod opieką mężczyzny. Deweloper zapewnia jednak, że gra nie będzie jedną, długą misją polegającą wyłącznie na eskortowaniu młodszej towarzyszki. Jej Sztuczna Inteligencja ma być na tyle dopracowana, że sama bez problemu dotrzyma kroku Joelowi i nie będziemy musieli jej przez cały czas „niańczyć”.

Większość postapokaliptycznych środowisk w grach charakteryzuje się z reguły wyblakłymi i szarymi kolorami, ale w tym przypadku ma być inaczej. Twórcy zdecydowali się bowiem na ożywienie wirtualnego świata, co widać zresztą na załączonych obrazkach. Na tym poniższym widzimy w oddali most charakterystyczny dla amerykańskiego miasta Pittsburgh – tym samym poznaliśmy właśnie przynajmniej jedno z miejsc akcji nadchodzącej produkcji.

Nowe informacje i pierwsze screeny z rozgrywki w grze The Last of Us - ilustracja #3

Więcej informacji poznamy 7 lutego, gdy zadebiutuje kolejny numer magazynu Game Informer. Jego redaktorzy przygotowali obszerną zapowiedź, w której znajdzie się ponad 20 screenów z gry. Możemy spodziewać się zatem, że odkrytych zostanie sporo kart na temat tej produkcji.

The Last of Us to gra akcji z elementami survival horroru przygotowywana wyłącznie z myślą o PlayStation 3 przez twórców serii Uncharted. Data premiery nie jest jeszcze znana, choć spodziewamy się jej najwcześniej na przełomie bieżącego i przyszłego roku.

Nowe informacje i pierwsze screeny z rozgrywki w grze The Last of Us - ilustracja #4
TWOIM ZDANIEM

Jak podobają Ci się pierwsze obrazki z The Last of Us?

Nie mam zdania na ten temat.
34%
Imponujące, podobnie jak zwiastun filmowy.
28,6%
Przypominają Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, czyli jest dobrze.
20,8%
Obawiam się że ostateczna wersja gry będzie się prezentować gorzej.
16,6%
Zobacz inne ankiety