Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2019, 14:15

autor: AlexB

Niedoszły remake Half-Life 2 od twórców World War Z i inne wieści

Dziś piszemy o rekrutacji w Insomniac Games, marzeniach twórców World War Z o stworzeniu remake'u Half-Life'a 2 oraz teaserze nowego rozszerzenia do gry Arma 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Insomniac Games rekrutuje

Insomniac Games zabłysnęło ubiegłorocznym Spider-Manem. - Niedoszły remake Half-Life 2 od twórców World War Z i inne wieści - wiadomość - 2019-05-22
Insomniac Games zabłysnęło ubiegłorocznym Spider-Manem.

Firma Sony Interactive Entertainment America opublikowała w serwisie LinkedIn oferty pracy dla projektantów dźwięku. Zatrudnieni szczęśliwcy otrzymają kontrakt na minimum rok i będą mieli okazję przygotowywać wraz z ekipą Insomniac Games jeden lub kilka projektów. Co ciekawe, w ubiegłym miesiącu ruszyły poszukiwania pomniejszych specjalistów od audio, którzy mieliby zasilić szeregi twórców ubiegłorocznego Spider-Mana. Wygląda zatem na to, że prace nad kolejnym tytułem ekskluzywnym na konsole marki PlayStation idą pełną parą. Czy będzie to nowy Ratchet & Clank? Czy też kontynuacja przygód człowieka-pająka? A może drużyna z Burbank zaskoczy nas jeszcze czymś innym? Odpowiedzi na te pytania poznamy w przyszłości.

Twórcy World War Z chcieli stworzyć remake Half-Life'a 2

Wielu graczy z pewnością ucieszyłby remake Half Life’a 2. - Niedoszły remake Half-Life 2 od twórców World War Z i inne wieści - wiadomość - 2019-05-22
Wielu graczy z pewnością ucieszyłby remake Half Life’a 2.

Choć marka Half-Life wydaje się zamrożona, fani nie zamierzają jej opuszczać. Do produkcji należących do popularnego cyklu wciąż powstają modyfikacje, nieoficjalne kontynuacje oraz odświeżone wersje, czego przykładem jest chociażby Black Mesa, będąca remakiem pierwszej części. Podobnym projektem, z tym że dotyczącym drugiej odsłony, chciało zająć się studio Saber Interactive, znane z niedawnej kooperacyjnej strzelaniny World War Z. Ekipa zgłosiła się nawet do Valve z całkiem atrakcyjnymi warunkami - w zamian za swoją pracę prosiła jedynie o niewielki procent z przyszłej sprzedaży. Niestety, gigant z Bellevue odmówił. Jego przedstawiciele stwierdzili, że jeśli będą chcieli zrobić remake Half-Life'a 2, to zajmą się tym osobiście (via GameWatcher).

Oczywiście tutaj pojawia się pytanie, czy Valve faktycznie ma plan odświeżenia swojego przeboju i epizodów do niego, czy też po prostu nie chciało współpracować z Sabre Interactive. Fani Gordona Freemana z pewnością trzymają kciuki, by ta pierwsza opcja okazała się prawdziwa.

Teaser nowego rozszerzenia do Army III

Arma III, czyli realistyczny symulator żołnierza od studia Bohemia Interactive, będzie obchodziła w tym roku szóste urodziny. Mimo to czescy deweloperzy ani myślą kończyć wsparcia dla swojego dzieła, a wręcz przeciwnie - wypuścili oni teaser kolejnego dodatku. Nie prezentuje on zbyt wiele. Możemy na nim zobaczyć jedynie napis „None of us were expecting this...” („Nikt z nas się tego nie spodziewał...”) i datę – czwartek 23 maja. Tego dnia ujawnionych zostanie więcej szczegółów na temat DLC.

Przypominamy, że do tej pory Arma III otrzymała jeden duży dodatek przygotowany przez Bohemia Interactive Studio – Apex.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Cities: Skylines - Campus
 2. Warhammer 40,000: Inquisitor - Prophecy
 3. Auto Chess
 4. Ash of Gods: Tactics
 5. Assassin's Creed III Remastered
 6. Xenon Racer
 7. DiRT Rally 2.0
 8. Afterlight
 9. Total War: Three Kingdoms
 10. Octopath Traveler
 11. MXGP 2019
 12. Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Pathologic 2 cechy gry
 2. MXGP 2019 zwiastun #1
 3. Monster Hunter: World - Iceborne zwiastun #1
 4. LornSword: Winter Chronicle zwiastun #1
 5. Irony Curtain: From Matryoshka with Love zwiastun na premierę
 6. World of Warcraft: Battle for Azeroth Safe Haven
 7. Castlevania Anniversary Collection zwiastun na premierę
 8. art of rally zwiastun #1
 9. Alaloth: Champions of the Four Kingdoms zwiastun #1
 10. Swag and Sorcery zwiastun #1
 11. Killing Floor: Double Feature zwiastun #1
 12. Five Nights at Freddy's VR: Help Wanted zwiastun #1
 13. Everybody's Golf VR zwiastun #1
 14. Electro Ride zwiastun #1
 15. Atelier Lulua: The Scion of Arland zwiastun #1