Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2019, 09:26

Arma 3 Contact - nadchodzi DLC z kosmitami i polskojęzycznym krajem

Zapowiedziano Arma 3 Contact, czyli nowe DLC do popularnej taktycznej strzelanki studia Bohemia Interactive, które zaoferuje kampanię obracającą się wokół pierwszego kontaktu z obcą cywilizacją.

Dodatek ukaże się w lipcu. - Arma 3 Contact - nadchodzi DLC z kosmitami i polskojęzycznym krajem - wiadomość - 2019-05-24
Dodatek ukaże się w lipcu.

Studio Bohemia Interactive zapowiedziało nowe DLC do taktycznej strzelanki Arma III. Dodatek zatytułowano Contact i postawi on na klimaty science fiction. Premiera zaplanowana została na 25 lipca. Będzie to rozszerzenie niesamodzielne, więc do zabawy potrzebna będzie podstawowa wersja gry.

W serwisie Steam ruszyła już przedsprzedaż, w ramach której DLC można nabyć za 89,99 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10%. W dniu premiery podskoczy ona do 99,99 zł. Można również kupić tzw. Arma 3 Contact Edition, czyli zestaw zawierający dodatek wraz z podstawową wersją gry. Ta paczka kosztuje obecnie 136,48 złotych, a po 25 lipca zapłacimy za nią 219,98 zł.

Dodatek zaoferuje kampanię fabularną Pierwszy kontakt. Wcielimy się w Aidena Rudwella – operatora dronów w szeregach NATO, który bierze udział w manewrach tej organizacji na terenie fikcyjnego, polskojęzycznego kraju Liwonia. Gdy w ziemską atmosferę wleci olbrzymi statek obcych, bohater zostanie wysłany z misją zwiadowczą, aby odkryć siłę i zamiary kosmitów.

Kampania ma być bardzo różnorodna. Podczas zabawy będziemy m.in. prowadzili badania terenowe, walkę elektroniczną i rozpoznanie bojowe. Do dyspozycji graczy oddane zostaną 163 kilometry kwadratowe Liwonii, które zapełnione będą wieloma obiektami niedostępnymi w podstawowej wersji gry oraz wcześniejszych dodatkach.

Poza Liwońskimi Siłami Obronnymi na terenie kraju spotkamy również Specnaz. Żółnierze każdej z tych frakcji posiadać mają unikalne mundury oraz nowe twarze. Nie zabraknie także polskich i rosyjskich protokołów radiowych. Do tego dojdzie pięć dodatkowych typów uzbrojenia, dwa pojazdy oraz niedostępne wcześniej wyposażenie.

Dodatek zaoferuje także nowe scenariusze do rozgrywek wieloosobowych, osadzone na terenie Liwonii. Warto wspomnieć, że część elementów rozszerzenia, takich jak obiekty dekoracyjne czy leśny kamuflaż NATO, udostępniona zostanie za darmo wszystkim posiadaczom Arma III.

  1. Oficjalna strona Arma III
  2. Arma III - poradnik do gry
  3. Recenzja kampanii East Wind do gry ArmA III - singiel z klasą