Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2010, 09:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Need for Speed: Shift 2 w 2011 roku

Firma Electronic Arts za sprawą udostępnionego raportu finansowego ujawniła, że trwają zaawansowane prace nad Need for Speed: Shift 2. O możliwości wydania kontynuacji bardzo dobrze przyjętych w zeszłym roku wyścigów mówiło się już od jakiegoś czasu, cieszy więc potwierdzenie tych doniesień.

Firma Electronic Arts ujawniła wczoraj za sprawą raportu finansowego, że trwają zaawansowane prace nad grą Need for Speed: Shift 2. O możliwości wydania kontynuacji bardzo dobrze przyjętych w zeszłym roku wyścigów mówiło się już od jakiegoś czasu, cieszy więc potwierdzenie tych doniesień.

Jak wynika z kalendarza nadchodzących premier wydawcy, gra ukaże się w czwartym kwartale 2011 roku fiskalnego. Oznacza to, że możemy się jej spodziewać pomiędzy 1 stycznia a 31 marca 2011 roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie, co wiele innych wyczekiwanych produkcji firmy Electronic Arts.

Need for Speed: Shift 2 w 2011 roku - ilustracja #1

Pierwsza część Need for Speed: Shift.

Wystarczy przypomnieć, że na pierwszy kwartał przyszłego roku szykowane są takie pozycje jak Dead Space 2, Dragon Age II, Bulletstorm, czy Fight Night Champion. Dorzucenie do tej listy kolejnego potencjalnego kasowego hitu wydaje się niezrozumiałe, dlatego wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby za jakiś czas Need for Speed: Shift 2 został przesunięty na późniejszy termin. Trzeba przecież pamiętać, że już w listopadzie tego roku ukaże się Need for Speed: Hot Pursuit od studia Criterion. Trudno zatem przypuszczać, by EA chciało wydawać dwa tytuły ze swojej flagowej serii w odstępie zaledwie kilku miesięcy. Taki ruch mógłby spowodować obniżone zainteresowanie którąś z nich, a do tego wydawca zapewne nie będzie chciał dopuścić.

Poza tymczasową datą premiery, póki co nie wiemy o Need for Speed: Shift 2 nic konkretnego. Nie ujawniono jeszcze nawet docelowych platform – w kalendarzu podano tylko, że gra ukaże się na komputery PC oraz konsole. Za niemal pewnik możemy więc przyjąć, że podobnie jak pierwowzór, nowy Shift trafi na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz właśnie pecety.

Need for Speed: Shift 2 w 2011 roku - ilustracja #2

Dużym atutem pierwowzoru był realistyczny widok z kokpitu.

Na razie możemy się tylko domyślać, jak będzie wyglądała rozgrywka w tej produkcji. Prawdopodobnie wzorem oryginału twórcy znowu postawią na realizm – tym bardziej, że tegoroczny Need for Speed: Hot Pursuit jest ukierunkowany typowo w stronę jazdy zręcznościowej, mającej oferować przede wszystkim niczym nieskrępowaną zabawę. Twórcy już kiedyś wspominali o tym, że chcą zamiennie wydawać kolejne części – raz oferując symulator, a następnie typową zręcznościówkę.

Choć jeszcze nie zostało to oficjalnie potwierdzone, prawdopodobnie nad Need for Speed: Shift 2 dalej pracuje Slightly Mad Studios. Wskazuje na to nasza wiadomość sprzed miesiąca. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na kolejne doniesienia.