Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2010, 09:04

autor: Sarge

Cena i data wydania drugiego DLC do Red Dead Redemption

Jak dotąd do świetnie przyjętej gry Red Dead Redemption ukazał się jeden dodatek typu DLC, ale jak wiadomo, to jeszcze nie koniec ich wydawania przez twórców. Po darmowym Outlaws To The End Co-Op Mission Pack kolejne rozszerzenia mają być płatne, a my właśnie poznaliśmy datę wydania pierwszego z nich.

Jak dotąd do świetnie przyjętej gry Red Dead Redemption ukazał się jeden dodatek typu DLC, ale jak nietrudno było się domyślić, na tym się nie skończy. Po darmowym Outlaws To The End kolejne rozszerzenia mają być płatne, a my właśnie poznaliśmy datę wydania pierwszego z nich.

Będzie to Legends and Killers Pack, które pojawi się do ściągnięcia już w najbliższy wtorek, 10 sierpnia. Termin ten dotyczy jednak tylko Xbox Live i amerykańskiej wersji PlayStation Store. Jako że europejski sklepik Sony na swoje aktualizacje musi czekać do środy, DLC stanie się na nim dostępne 11 sierpnia.

Dodatek przeznaczony jest przede wszystkim dla fanów rozgrywki wieloosobowej, bowiem będzie zawierał aż dziewięć nowych map oraz osiem postaci przeznaczonych do potyczek multiplayer. Oprócz tego pojawi się też nowa broń miotana znana jako tomahawk. Po zainstalowaniu rozszerzenia wykorzystamy ją także w jednoosobowej przygodzie.

Cena i data wydania drugiego DLC do Red Dead Redemption - ilustracja #1

Tak będzie wyglądał dzierżony w naszych rękach tomahawk.

Całość przyniesie ze sobą też kolejne osiągnięcia i trofea, co będzie dodatkową zachętą do zakupu dla wszystkich miłośników ich zdobywania. Póki co nie ujawniono pełnej listy achievementów, ale można się spodziewać, że będą ściśle powiązane z DLC, a więc i z trybem multiplayer.

Legends and Killers Pack ściągniemy za równowartość 800 punktów Microsoftu lub 9.99$ w przypadku PlayStation Store. Polskiej ceny jeszcze nie znamy, ale na podstawie tych udostępnionych można już stwierdzić, że powinniśmy się spodziewać kwoty na poziomie 36 złotych.

W najbliższym czasie spodziewane są jeszcze trzy kolejne płatne dodatki, prawdopodobnie w tej samej cenie jak ten omawiany wyżej. Rockstar Games zdecydowanie stawia na rozwój swojego tytułu, starając się przede wszystkim o rozbudowywanie trybów dla wielu graczy – miłośnicy samotnej rozgrywki niestety nie mogą się zbyt wiele spodziewać za sprawą najbliższych rozszerzeń. Z czasem poznamy więcej szczegółów na temat ich dat wydania.