Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 13:26

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Najlepsze zwiastuny E3 2014 – wybór redakcji

Nic tak nie nakręca na zakup gry jak porządny trailer. Sprawdź, które zwiastuny zaprezentowane na targach E3 2014 zrobiły na nas największe wrażenie.

E3 2014 za nami, zatem czas na wszelakiej maści podsumowania. W tym wątku zajmiemy się najlepszymi – naszym skromnym zdaniem – zwiastunami zaprezentowanymi z okazji targów. Tych było sporo, jako że każdy wydawca chciał zrobić jak największe wrażenie na widzach – a czy cokolwiek bardziej podkręca atmosferę niż dobrze wykonany trailer? Poniżej znajdziecie listę subiektywnie wybranych zwiastunów z tegorocznego E3 (kolejność przypadkowa), które według nas zasługują na obejrzenie. Czy podzielacie nasz gust? A może spodobało Wam się coś zupełnie innego? Piszcie!

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nowy trailer trzeciego Wiedźmina, stworzony na potrzeby E3 2014, zawierał wszystko, czego oczekiwaliby fani. Mocy nadała mu przejmująca muzyka, pobudzające tempo akcji oraz odpowiednio dozowane smaczki fabularne (nie potrzeba było wyraźnych podpisów, by miłośnicy twórczości Sapkowskiego bezbłędnie rozpoznali Ciri i Yennefer). Dość powiedzieć, że po jego obejrzeniu człowiek najchętniej dałby się zahibernować do 24 lutego 2015 roku.

Obcy: Izolacja

Główną zaletą najnowszego zwiastuna Obcy: Izolacja (Wam też po polsku ten tytuł kojarzy się z grą o elektrykach?) jest klasyczne budowanie napięcia: autentyczne przerażenie w głosie narratorki, niepokojąca muzyka, odpowiednia gra cieni, no i ksenomorf pojawiający się dopiero na samym końcu. Zdaje się, że powrót do korzeni wyjdzie nowemu Obcemu na zdrowie. Głównej bohaterce już mniej.

Dead Island 2

Takiego trailera gry o zombie jeszcze nie widzieliśmy. Brutalna tematyka produkcji połączona z lekko humorystycznym klimatem oraz ciekawym scenariuszem samego zwiastuna – a co Ty byś zrobił, gdybyś za kilka minut miał zamienić się w bezmózgiego potwora?

Valiant Hearts: The Great War

Wzruszający, głęboki i prześlicznie wykonany. Dowód na to, że dobry trailer nie musi się składać z samych wybuchów, bohaterów spadających z wysokości i dubstepu.

Bloodborne

Trailer Bloodborne, reinkarnacji cyklu Dark Souls, zasługuje na brawa za świetny klimat – mroczny i gęsty jak katar zatokowy – oraz znakomite ujęcia.

Tom Clancy's The Division

Ciekawie zrealizowany, przejmujący zwiastun. Dobrze wprowadza w klimat gry, w której najważniejsze jest przetrwanie – ale nie samego ciała, lecz człowieczeństwa.

Grand Theft Auto V

Trailer nextgenowego GTA V jest dziwny. Oglądając go, osoba postronna w życiu nie domyśliłaby się, o czym tak naprawdę jest ta gra. Zamiast tego, możemy podziwiać różne aspekty ogromnego, żyjącego świata – czyli chyba największej zalety produkcji – w który gdzieś tam wpleceni zostali główni bohaterowie. Punkt za nieszablonowość.

Assassin's Creed: Unity

Filmowe zwiastuny kolejnych odsłon serii Assassin's Creed odznaczają się dużym rozmachem, efektownością oraz odpowiednią dozą podniosłości i tajemniczości. Nie inaczej jest w przypadku Assassin's Creed: Unity. Warto też zwrócić uwagę na dobrze przemyślaną współpracę obrazu i dźwięku, dzięki czemu można odnieść wrażenie, że żadna scena nie jest przypadkowa.

The Order: 1886

Ciekawe połączenie cut-scenek i fragmentów gameplaya utkane w tajemnicze, pełne emocji wejrzenie w mroczny świat The Order: 1886. Aż ma się ochotę na wiecej.

Inside

Genialna stylistyka oraz dźwięk, znakomicie budujące nastrój tajemniczości i niepokoju. Zostawia widza z masą pytań i chęcią sięgnięcia po grę.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Wyreżyserowany przez samego Hideo Kojimę zwiastun Metal Gear Solid V: The Phantom Pain świetnie pokazuje wojnę od brudnej strony. Autor nie bał się nieco długawych scen, które bądź co bądź, dobrze oddają emocje bohaterów i doskonale komponują się z przejmującym utworem w wykonaniu Mike’a Oldfielda.

TWOIM ZDANIEM

Który zwiastun z E3 2014 podobał Ci się najbardziej?

Wiedźmin 3: Dziki Gon
44,8%
Obcy: Izolacja
1%
Dead Island 2
6,2%
Valiant Hearts: The Great War
4,1%
Bloodborne
1%
Tom Clancy's The Division
6,3%
Grand Theft Auto V
5,4%
Assassin's Creed: Unity
25,2%
The Order: 1886
0,9%
Inside
1,1%
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
3,9%
Zobacz inne ankiety