Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 14:52

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Twierdza: Krzyżowiec II – ponad 30-minutowy gameplay oraz wywiad z E3

Podczas targów E3 Nick Tannahil, kierownik ds. marketingu studia Firefly, zaprezentował ponad 30-minutowy gameplay z gry Twierdza: Krzyżowiec II. Omówił on wszystkie ważniejsze elementy rozgrywki. Kevin VanOrd, redaktor serwisu Gamespot, przeprowadził także wywiad z Paulem Harrisem, starszym producentem Twierdzy: Krzyżowiec II.

Podczas targów E3 Nick Tannahil, kierownik ds. marketingu studia Firefly, zaprezentował ponad 30-minutowy gameplay z gry Twierdza: Krzyżowiec II. Omówił on wszystkie ważniejsze elementy rozgrywki. Całość materiału można obejrzeć powyżej. Ponadto Kevin VanOrd, redaktor serwisu Gamespot, przeprowadził wywiad z Paulem Harrisem, starszym producentem Twierdzy: Krzyżowiec II, który opowiedział o długo oczekiwanej kontynuacji pierwszego Krzyżowca.

Harris zauważył, że spin-off Krzyżowiec kładł szczególny nacisk na aspekt bitewny rozgrywki i nie inaczej będzie w przypadku jego kontynuacji. Przeciwnicy będą posiadać swoje własne osobowości, które sprawią, że będą oni stosować konsekwentne taktyki. Starszy producent zaznaczył jednak, że pozostają oni elastyczni, a więc należy się spodziewać od sztucznej inteligencji dostosowywania się do panujących warunków, w tym rozmiaru mapy, dostępności poszczególnych terenów czy umiejscowienia siedziby wroga. Maksymalnie będzie można zmierzyć się z siedmioma przeciwnikami, którzy mogą się powtarzać, tj. istnieje możliwość starcia się np. z siedmioma Ryszardami Lwie Serce (co prawdopodobnie byłoby zabójczym wyzwaniem).

Kolejną istotną zmianą w stosunku do poprzednika jest mnogość umiejętności specjalnych, których w pierwszym Krzyżowcu było jak na lekarstwo. W Krzyżowcu II ponad połowa jednostek ma je posiadać, np. pikinierzy będą mogli formować szyk obronny. Harris stwierdził też, że wszystko, co było w pierwszym Krzyżowcu znajdzie się i w drugim, co ma sprawić, że gra będzie w jeszcze większym stopniu symulatorem zarządzania zamkiem.

Twierdza: Krzyżowiec II planowo zadebiutować ma 2 września bieżącego roku na komputerach osobistych i będzie wymagać aktywacji na platformie Steam.