Wiedźmin 3: Dziki Gon – przejście gry w 100 godzin będzie speedrunem

Podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles, Peter Gelencser, starszy projektant poziomów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, udzielił wywiadu na temat jej świata. Stwierdził m.in. że ukończenie gry w 100 godzin będzie można uznać za tzw. speedrun.

Michał Jodłowski

Podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles, Peter Gelencser, starszy projektant poziomów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, udzielił wywiadu redaktorowi serwisu GAME na jej temat. Opowiedział o ciekawych miejscach, sytuacji fabularnej, polowaniu na potwory, sposobach podróżowania i wreszcie o rozmiarze świata przedstawionego. Spora część informacji nie była żadną nowinką, aczkolwiek jedna z nich zdecydowanie przyciąga uwagę, a mianowicie ta o wielkości gry. Peter w następujący sposób odpowiedział redaktorowi na pytanie, co najbardziej powinno ekscytować graczy:

Ogromny rozmiar otwartego świata, serio. […] Ktokolwiek ukończy tę grę w 100 godzin otrzyma medal, ponieważ będzie to speedrun [przejście gry w jak najkrótszym czasie – przyp. Meehovv]. W grze jest mnóstwo zawartości.

Jeśli można uwierzyć w tę zapowiedź, przeprawa przez trzecią część Wiedźmina nawet dla najwytrwalszych graczy będzie długa. Oczywiście nie mamy pewności, jakie czynniki wzięto pod uwagę przy obliczaniu czasu gry, więc z pewnością zależy on od wybranego poziomu trudności, zmian w mechanice, liczby wykonanych zadań pobocznych, długości dialogów i przerywników czy wreszcie umiejętności samego gracza. Poprzednie części trylogii, Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, nie należały do krótkich gier (choć druga pozycja dopiero w Edycji Rozszerzonej miała odpowiednią długość i zawartość) i nie posiadały otwartej struktury we właściwym tego słowa znaczeniu. Jeżeli świat Wiedźmina 3: Dziki Gon faktycznie nieustannie oferuje interesujące elementy poboczne, które skutecznie przyciągają uwagę gracza, to zdecydowanie możemy spodziewać się najdłuższej odsłony Wiedźmina.

Na koniec przypomnę najciekawsze materiały na temat gry, które pojawiły się w ostatnim czasie. Oprócz ukrytej wiadomości w najnowszym zwiastunie Wiedźmina 3, którą przetłumaczyliśmy w Serwisie Informacyjnym, w czasie targów E3 zademonstrowano w sumie około 30 minut rozgrywki. Wszystkie trzy gameplaye można obejrzeć tutaj.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 24 lutego 2015 roku na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Już teraz można składać przedpremierowe zamówienia na grę, a także zapisać się na rezerwową listę graczy chcących nabyć Edycję Kolekcjonerską.

The Witcher 3: Wild Hunt

Wiedźmin 3: Dziki Gon

The Witcher 3: Wild Hunt

PC PlayStation Xbox Nintendo
po premierze

Data wydania: 19 maja 2015

Informacje o Grze
9.2

GRYOnline

9.5

Gracze

9.7

Steam

9.3

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2014-06-16
10:14

mnkh Konsul

Już widać omamionych gimbusów :D. "LEPSZE I WIEKSZE niz skyrim", "NAJDLUZSZA GRA W HISTORII", jak można byc takim naiwniakiem i w to wierzyc :D

Komentarz: mnkh
2014-06-16
10:18

zanonimizowany936141 Generał

[46] Te 100h to speedrun ma być wiec pewnie normalne spokojne przejście gry będzie kosztowało wiecej czasu.

[47] No tak lepiej wierzyć że "Skyrim is overpower " co nie? W3 zmiecie skyrima pod dywanik i długością, ogromem świata i fabułą oraz grafiką. Po 2 gimbusów? Huahahahaha czyli każdy kto nie wysławia skyrima ponad niebiosa jest gimbusem? Proszę cię... Nie mówię że skyrim jest złą grą ale czas się pogodzić że skyrim to stara generacja, W3 to next geny już, tak swoją drogą czy to naiwność wierzyć w to, to nie wiem jeśli mówią że będzie 100h jadąc na speed runie to pewnie tak będzie, jedyne w co nie wierze twórcom to obietnice o grafice.

Komentarz: zanonimizowany936141
2014-06-16
10:26

mnkh Konsul

Ja nie lubie Skyrima, ale W3 nie przebije go wielkoscią swiata, questów itd. Mozecie sobie tak wmawiac ale sie na tym przejedziecie. Pozatym nie ma czegos takiego jak nowa generacja całkowita jeszczcze, tym bardziej Wiedzmin do takowej nie należy. Nazywam Was gimbusami ponieważ człowiek dorosły nie daje sie tak łatwo omamić jednym trailerem i gameplayem, za duzo zyje na tym swiecie :)

Komentarz: mnkh
2014-06-16
15:42

zanonimizowany581957 Generał

Zarówno z przesadnym optymizmem, jak i z zapewnieniami, że się na Wiedźminie przejedziemy radzę się wstrzymać :) Jak na razie wygląda to świetnie, ale bez pochopnych wniosków. Zagramy, to wtedy ocenimy.

Komentarz: zanonimizowany581957
2014-06-16
18:12

zanonimizowany881864 Generał

@boojan27 Popieram :)
@mknkh No popieram wielkością może przebić ale wielkość to nie wszystko :) Do tego skyrim ma sporo zajebiście zrobionych dodatków jeden znich tak jakby zmieniał klimat a drugi tak jakby kontynuacja głównego wątka . Nie no nie ma opcji żeby w3 przebił skyrima jak pomyślę o wszystkim ciężko .

Komentarz: zanonimizowany881864

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl