Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 12:50

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Wiedźmin 3: Dziki Gon – przejście gry w 100 godzin będzie speedrunem

Podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles, Peter Gelencser, starszy projektant poziomów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, udzielił wywiadu na temat jej świata. Stwierdził m.in. że ukończenie gry w 100 godzin będzie można uznać za tzw. speedrun.

Podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles, Peter Gelencser, starszy projektant poziomów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, udzielił wywiadu redaktorowi serwisu GAME na jej temat. Opowiedział o ciekawych miejscach, sytuacji fabularnej, polowaniu na potwory, sposobach podróżowania i wreszcie o rozmiarze świata przedstawionego. Spora część informacji nie była żadną nowinką, aczkolwiek jedna z nich zdecydowanie przyciąga uwagę, a mianowicie ta o wielkości gry. Peter w następujący sposób odpowiedział redaktorowi na pytanie, co najbardziej powinno ekscytować graczy:

Ogromny rozmiar otwartego świata, serio. […] Ktokolwiek ukończy tę grę w 100 godzin otrzyma medal, ponieważ będzie to speedrun [przejście gry w jak najkrótszym czasie – przyp. Meehovv]. W grze jest mnóstwo zawartości.

Jeśli można uwierzyć w tę zapowiedź, przeprawa przez trzecią część Wiedźmina nawet dla najwytrwalszych graczy będzie długa. Oczywiście nie mamy pewności, jakie czynniki wzięto pod uwagę przy obliczaniu czasu gry, więc z pewnością zależy on od wybranego poziomu trudności, zmian w mechanice, liczby wykonanych zadań pobocznych, długości dialogów i przerywników czy wreszcie umiejętności samego gracza. Poprzednie części trylogii, Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, nie należały do krótkich gier (choć druga pozycja dopiero w Edycji Rozszerzonej miała odpowiednią długość i zawartość) i nie posiadały otwartej struktury we właściwym tego słowa znaczeniu. Jeżeli świat Wiedźmina 3: Dziki Gon faktycznie nieustannie oferuje interesujące elementy poboczne, które skutecznie przyciągają uwagę gracza, to zdecydowanie możemy spodziewać się najdłuższej odsłony Wiedźmina.

Na koniec przypomnę najciekawsze materiały na temat gry, które pojawiły się w ostatnim czasie. Oprócz ukrytej wiadomości w najnowszym zwiastunie Wiedźmina 3, którą przetłumaczyliśmy w Serwisie Informacyjnym, w czasie targów E3 zademonstrowano w sumie około 30 minut rozgrywki. Wszystkie trzy gameplaye można obejrzeć tutaj.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 24 lutego 2015 roku na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Już teraz można składać przedpremierowe zamówienia na grę, a także zapisać się na rezerwową listę graczy chcących nabyć Edycję Kolekcjonerską.