Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2014, 15:35

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Wiedźmin 3: Dziki Gon: wiadomość ukryta w zwiastunie oraz 4 utwory muzyczne z gry

Tak, twórcy Wiedźmina po raz kolejny ukryli wiadomość w zwiastunie swojej gry. Ta z najnowszego trailera Wiedźmina 3: Dziki Gon z pewnością szczególnie ucieszy wszystkich fanów wiedźmińskiej sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Wiedźmin 3: Dziki Gon: wiadomość ukryta w zwiastunie oraz 4 utwory muzyczne z gry - wiadomość - 2014-06-06
Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED powoli robi tradycję z umieszczania ukrytych wiadomości w swoich trailerach. Nie inaczej było w przypadku zwiastuna „Miecz Przeznaczenia”, który wczoraj zadebiutował w Internecie przy okazji konferencji zorganizowanej przez twórców Wiedźmina 3: Dziki Gon. Poniżej przedstawiam tłumaczenie owej wiadomości. Pozwoliłem sobie pominąć kilka nieistotnych fragmentów. Zaznaczam również, że treść była dobrze zakamuflowana i jej odczytanie może sprawić mnóstwo kłopotów, dlatego też gdzieniegdzie mogły wedrzeć się nieznaczne błędy. Zapraszam do lektury:

Tęskniliśmy za wami!

Dzisiaj mogliście obejrzeć trzeci zwiastun Wiedźmina 3: Dziki Gon. Mamy nadzieję, że wam się podobał.

Jest tak wiele innych rzeczy w tej grze, że niemożliwe jest pokazanie wszystkiego w dwie i pół minuty, choć i tak spróbowaliśmy. :)

Co ważniejsze, pokazaliśmy wam właśnie część głównych postaci.

Bliscy przyjaciele Geralta i kilku z ostatnich pozostałych na świecie wiedźminów – Vesemir, Eskel i Lambert – będą ogrywać ważną rolę w grze, podobnie jak ich sławna forteca – Kaer Morhen.

Mogliście również rzucić okiem na słynnego barda Jaskra i czarodziejkę Triss Merigold.

Emhyr var Emreis, cesarz Nilfgaardu, najpotężniejszy człowiek w świecie Wiedźmina również się pojawił. Poznajecie jego głos?

Była też Ciri!

I Yennefer!

Tak przy okazji, jeśli wiedźmińska seria jest dla was nowa, nie martwcie się; gra wprowadzi was we wszystko, co musicie wiedzieć, a wy zaczniecie kochać (i nienawidzić!) postaci w mgnieniu oka.

Zadawaliście także wiele pytań odnośnie funkcji gameplayu, a my jesteśmy wreszcie gotowi, by udzielić odpowiedzi na część z nich. Oto one:

Tak, będzie można walczyć z końskiego grzbietu.

Kusza. Tak, Geralt może używać broni dystansowych, ponieważ niektóre potwory latają i znajdują się poza waszym zasięgiem.

[…] pływanie i żeglowanie. Będziecie mogli nurkować i poszukiwać mnóstwa ukrytych rzeczy. Gra posiada cały świat podwodny do odkrycia.

Ma ktoś ochotę na wyścigi konne?

Mogliście także usłyszeć więcej muzyki z gry. Ten konkretny utwór został skomponowany przez Marcina Przybyłowicza i Percivala [polski zespół folkowy – przyp. Meehovv]. […]

Ekipa Wiedźmina 3: Dziki Gon

CD PROJEKT RED

P.S. Jeśli czekacie na więcej (czekacie, prawda?), to się nie martwcie. Dopiero się rozgrzewamy.

[…]

[Ostatni akapit jest w większości nieczytelny; w widocznej części jest napisane „właśnie ogłosiliśmy zamkniętą betę Wiedźmina: Gra Przygodowa”]

Jeśli wciąż macie apetyt, to na deser proponuję cztery utwory (w tym ten użyty w najnowszym zwiastunie) ze ścieżki dźwiękowej Wiedźmina 3: Dziki Gon, które pojawiły się w sieci:

Jak podobają się Wam wieści i utwory? Wygląda na to, że twórcy mocno wzięli sobie do serca głosy graczy, którzy chcieli powrotu ważnych postaci z wiedźmińskiej sagi, a mianowicie Ciri oraz Yennefer. Również fani pozostałych łowców potworów ze szkoły wilka mają mnóstwo powodów do radości. Jedynym minusem całej sytuacji jest data premiery, 24 lutego 2015 roku, na którą jeszcze przyjdzie nam się boleśnie naczekać. Moim skromnym zdaniem: warto!