Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 11:20

Wiedźmin 3: Dziki Gon – drugi zapis rozgrywki z E3 2014 [Aktualizacja: trzeci gameplay]

Serwis IGN podzielił się ekskluzywnym zapisem rozgrywki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, będącym drugim tego typu materiałem z targów E3 2014. Nowy film trwa około 5 minut i jest opatrzony komentarzem twórców. Gameplay pokazuje miasto Novigrad, do którego Geralt przyjeżdża po zabiciu gryfa, aby odebrać nagrodę. [Aktualizacja: serwis GameSpot opublikował trzeci gameplay z Wiedźmina 3]

Aktualizacja – trzeci gameplay

Niedługo po materiale z Novigradem w sieci pojawił się jeszcze jeden zapis rozgrywki z Wiedźmina 3, tym razem pochodzący od serwisu GameSpot. Nowy film stanowi trzecią część opowieści rozpoczętej polowaniem na gryfa – Geralt korzysta z informacji dostarczonych mu przez Dijkstrę i trafia do lasu na bagnach, gdzie prowadzi poszukiwania Ciri.

Oryginalny tekst

Wiedźmin 3: Dziki Gon w skrócie:
  • Producent: CD Projekt RED
  • Gatunek: RPG akcji z widokiem TPP w realiach fantasy
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 24 lutego 2015

Jak zapewne pamiętacie, studio CD Projekt RED zapowiadało, że podczas tegorocznych targów E3 zobaczymy około 45 minut rozgrywki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Do tej pory widzieliśmy tylko dziewiątą część tej wartości – 5 minut z polowaniem na gryfa – natomiast teraz mamy okazję zobaczyć kolejną cząstkę owej 45-minutowej sumy gameplayów, też trwającą około 5 minut. Drugi zapis rozgrywki zawdzięczamy serwisowi IGN, który otrzymał wyłączność na jego publiczną demonstrację. Nowe nagranie stanowi ciąg dalszy historii rozpoczętej przez zwiastun z gryfem – Geralt udaje się do Novigradu, aby odebrać nagrodę za wykonane zlecenie. Mamy zatem okazję podziwiać tętniące życiem największe miasto Północnych Królestw (a przynajmniej jego portową dzielnicę), oglądane z wysokości końskiego grzbietu.

Czyżby książkowe informacje o 12 zamtuazach w Novigradzie miały znaleźć odzwierciedlenie w grze, skoro jedna z wirtualnych dzielnic miasta zostanie nazwana na ich "cześć"?

Miłośnicy książek Andrzeja Sapkowskiego z pewnością zwrócą uwagę na fakt, że inicjatorem polowania na gryfa jest niejaki Sigismund Dijkstra, a zapłatę za ubicie potwora wcale nie stanowi złoto, lecz informacje na temat miejsca pobytu pewnej szarowłosej dziewczyny z blizną na policzku. Brzmi znajomo, nieprawdaż? Warto też przyjrzeć się nowemu systemowi dialogowemu, rzeczywiście prezentującemu rozmowy w znacznie bardziej naturalny i „filmowy” sposób, niż miało to miejsce w Wiedźminie 2. Nie zaszkodzi jeszcze poinformować, że wirtualny Novigrad zostanie podzielony na cztery dzielnice – portową, bogaczy, biedoty i burdeli.

Na koniec przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon ma zadebiutować 24 lutego 2015 roku. Kierować przeznaczeniem Geralta z Rivii będą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej