Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 20:31

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Wiedźmin 3: Dziki Gon – zapis rozgrywki prosto z E3!

W trakcie konferencji firmy Microsoft na targach E3 w Los Angeles pokazano kilkuminutowy zapis rozgrywki z nadchodzącej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Możemy w nim obejrzeć Geralta polującego na gryfa, zapoznając się przy okazji z nowościami i zmianami, jakie zaszły w mechanice od czasu poprzedniej odsłony Wiedźmina.

W czasie konferencji firmy Microsoft podczas targów E3 w Los Angeles pokazany został kilkuminutowy zapis rozgrywki z Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsoli Xbox One. Przedstawia on Geralta w trakcie polowania na gryfa. Jak widać na powyższym materiale wideo, sporo zmieniło się od czasów Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Silnik REDengine poddany został usprawnieniom, które uczyniły wiedźmińską grę jeszcze piękniejszą i o wiele bardziej dynamiczną.

Na zwiastunie Geralt używa kuszy, aby zranić gryfa i tym samym śledzić zostawiane przez niego ślady krwi. Biały Wilk ma również większe możliwości w zakresie ruchu, dzięki czemu może wyjątkowo szybko i sprawnie przemierzać tereny o zróżnicowanej rzeźbie. Mechanika walki jest bardzo podobna do tej z części poprzedniej, aczkolwiek oferuje zdecydowanie brutalniejsze, płynniejsze i szybsze starcia z przeciwnikami. Na samym końcu materiału możemy usłyszeć dobrze znany temat muzyczny z pierwszego Wiedźmina w nowym wydaniu, podczas gdy Geralt zwycięsko powraca do bliżej nieokreślonego miasta z łbem gryfa przy siodle.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 24 lutego 2015 roku na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Kilka dni temu ukazał się także klimatyczny zwiastun pt. „Miecz Przeznaczenia”, w którym przez ułamek sekundy pojawia się ukryta wiadomość, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym.