Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 20:37

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Inside - nowa platformówka twórców Limbo zapowiedziana

Dzięki niedawno zakończonej konferencji Microsoftu, dowiedzieliśmy się co nieco o kilku zupełnie nowych produkcjach. Tym razem mowa jest o Inside, nowej platformówce ze stajni studia Playdead, odpowiedzialnego za ciepło przyjętą grę Limbo.

Inside zapowiada się na bardzo interesującą, dosyć mroczną produkcję. - Inside - nowa platfromówka twórców Limbo zapowiedziana   - wiadomość - 2014-06-09
Inside zapowiada się na bardzo interesującą, dosyć mroczną produkcję.

Jeżeli przypadła Wam do gustu stylistyka wydanego w 2011 roku Limbo, to najpewniej z nieskrywaną niecierpliwością będziecie czekać na nowo zapowiedzianą grę twórców wspomnianej produkcji – Inside. Studio Playdead w czasie niedawno zakończonej konferencji Microsoftu zaprezentowało krótki fragment z rozgrywki. Co ciekawe, o wspomnianym tytule pisaliśmy jeszcze w 2012 roku, kiedy to upubliczniony został pierwszy obrazek z gry (wówczas znaliśmy go pod inną nazwą – Project 2).

Wydane cztery lata temu Limbo zachowane zostało w bardzo ciekawej, niepokojącej, czarno-białej oprawie wizualnej i zostało przyjęte przez graczy naprawdę ciepło (w naszej recenzji g40st przyznał tej grze wysoką ocenę 8.5/10). Historia skupiała się wokół postaci małego chłopca, który wyruszył w daleką podróż po niebezpiecznych krainach, aby uratować zaginioną siostrę. W przypadku zapowiedzianego dzisiaj Inside możemy spodziewać się bardzo podobnej koncepcji. Umieszczony poniżej gameplay także przedstawia biegnącego dokądś młodego chłopaka, zmuszonego uważać na pojawiające się co i rusz niebezpieczeństwa. Młodzieniec pragnie powstrzymać siły zła, które dążą do przejęcia kontroli nad światem za pomocą eksperymentów przeprowadzanych na ludziach. O samej grze na razie wiemy niemal tyle, co nic, dlatego też na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Gra wydana zostanie (przynajmniej na razie) w wersji na konsolę Xbox One na początku 2015 roku.

Inside - nowa platfromówka twórców Limbo zapowiedziana   - ilustracja #2
Inside - nowa platfromówka twórców Limbo zapowiedziana   - ilustracja #3