Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 11:11

autor: Aver

Pierwszy obrazek z Project 2, nowej gry twórców Limbo

W Internecie pojawił się pierwszy obrazek z Project 2, nowej gry studia Playdead. Projekt jest w znacznej mierze finansowany przez Duński Instytut Filmowy.

Na oficjalnej stronie Duńskiego Instytutu Filmowego pojawiła się krótka wzmianka o nowym projekcie Dino Pattiego i kierowanego przez niego studia Playdead. Nosi on roboczy tytuł Project 2. Produkcja otrzymała dofinansowanie rzędu 1 miliona koron duńskich (ok. 580 tys. zł).

Pierwszy obrazek z Project 2, nowej gry twórców Limbo - ilustracja #1
Czym tym razem zaskoczą nas twórcy Limbo?

Z zamieszczonego obok informacji obrazka można wywnioskować, że produkcja zachowa pewne cechy charakterystyczne dla swojej poprzedniczki, gry Limbo. W oczy od razu rzuca się postać chłopca przypominającego bohatera pierwszego tytułu studia Playdead. Jednocześnie trudno nie zauważyć kolorowej grafiki, kontrastującej z monochromatycznymi barwami platformówki, która zadebiutowała w 2010 roku.

Opis Project 2 wspomina o licznych, „jedynych w swoim rodzaju” zagadkach logicznych, „zmieniających się scenariuszach” oraz o „chłopcu, który stawia czoło siłom zła, próbującym przejąć kontrolę nad światem za pomocą kontrowersyjnych eksperymentów na ludziach”. Tytuł ma być grą „z trójwymiarową grafiką” i rozgrywką nawiązującą do klasycznych platformówek 2D.

Z informacji podanych w zeszłym roku przez Arnta Jensena, szefa zespołu pracującego nad grą, wynika, że nowy projekt Playdead Studios jest o wiele bardziej ambitny niż Limbo i korzysta z silnika Unity, którym napędza m.in. platformówkę Rochard oraz wstępnie Wasteland 2 Briana Fargo. Z kolei Dino Patti stwierdził przy tej samej okazji, że prace nad Project 2 szły nad wyraz dobrze i miały trwać około trzech i pół roku. Tytuł powinien więc pojawić się w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 w okolicach 2014 roku.