Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2010, 08:14

Nadchodzi Section 8: Prejudice

Wypuszczona w zeszłym roku strzelanka Section 8 nie zrobiła może oszałamiającej kariery, jednak mimo to udało jej się zdobyć grono oddanych wielbicieli. Dziś wiemy już, że sprzedaż musiała się okazać co najmniej zadowalająca, ponieważ właśnie ujawniono drugą część.

Wypuszczona w zeszłym roku strzelanka Section 8 nie zrobiła może oszałamiającej kariery, jednak mimo to udało jej się zdobyć grono oddanych wielbicieli. Dziś wiemy już, że sprzedaż musiała się okazać co najmniej zadowalająca, ponieważ właśnie ujawniono drugą część.

 

Nadchodzi Section 8: Prejudice - ilustracja #1

 

Kontynuacja nosić będzie tytuł Section 8: Prejudice i wypuszczono już pierwszy reklamujący ją zwiastun. Sądząc po materiale video, zmianie nie uległ silnik graficzny (pierwsza część korzystała z Unreal Engine 3.0), choć jednocześnie otoczenie wydaje się nieco bardziej szczegółowe. Ponadto, wiele wskazuje na to, że tym razem stoczymy walkę ze zdeformowanymi rezultatami wojskowych eksperymentów.

Ruszyła już oficjalna strona, choć na chwilę obecną poza ładnym logo nic ciekawego tam nie znajdziecie. Nie podano nawet platform docelowych, choć należy się spodziewać, że podobnie jak w przypadku pierwowzoru gra wydana zostanie na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Premiera zapowiadana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Za produkcję ponownie odpowiada TimeGate Studios.

 

Nadchodzi Section 8: Prejudice - ilustracja #2

 

Według serwisu GameTrailers wydawcą ma być ponownie Southpeak Games. Jest to ciekawa informacja, ponieważ w grudniu zeszłego roku świat obiegła wiadomość, że firma ta została pozwana właśnie przez TimeGate Studios. Deweloper twierdził, że nie otrzymał całej zakontraktowanej zapłaty oraz, że SouthPeak nie miał prawa bez zgody twórców zlecić Rosjanom ze studia IC konwersji Section 8 na PlayStation 3. Wydawca miał ponadto zataić prawdziwe wyniki sprzedaży gry oraz odmówić dotrzymania warunków umowy. Pierwotnie gra miała zostać wydana przez Gamecock - firmę, którą potem wykupiło Southpeak. Prawnicy tej drugiej korporacji mieli rzekomo argumentować, że przez tą sprzedaż oryginalna umowa utraciła moc wiążącą.

Jeśli potwierdzą się informacje na temat wydawcy Section 8: Prejudice oznaczałoby to, że firmy ostatecznie doszły do jakiegoś porozumienia. Na koniec przypomnijmy jeszcze, że TimeGate Studios pracuje również nad grą MMO korzystającą z silnika Trinigy. Spekulowano, że może być to Section 8 w wydaniu MMOFPS, jednak ujawnienie Prejudice czyni to znacznie mniej prawdopodobnym. Zapewne ucieszy to fanów serii Kohan (do dnia dzisiejszego najlepiej ocenianych gier tego zespołu), którzy po cichu liczą, że to właśnie ten świat stanie się podstawą nowej sieciówki studia.