Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2011, 14:53

autor: Wiz

Minecraft znalazł już ponad 2,5 mln nabywców

Markus Persson, pomysłodawca i twórca niezależnej gry Minecraft przekazał dziś swoim fanom radosną nowinę. Jego dzieło rozeszło się w ponad 2,5 milionowym nakładzie. Tak wysoka sprzedaż z pewnością dobrze wróży przyszłości projektu.

Markus Persson, pomysłodawca i twórca niezależnej gry Minecraft, przekazał dziś swoim fanom radosną nowinę. Jego dzieło rozeszło się w ponad 2,5 milionowym nakładzie. Tak wysoka sprzedaż z pewnością dobrze wróży przyszłości projektu.

Minecraft znalazł już ponad 2,5 mln nabywców - ilustracja #1

Minecraft to prawdziwy fenomen w branży. Jeszcze przede premierą wersji beta nie brakowało sceptyków, którzy uważali, że produkcja ta nie odniesie sukcesu. W końcu jak gra polegająca na układaniu klocków – w dodatku posiadająca grafikę sprzed dobrych kilkunastu lat – może przyjąć się na rynku. Okazuje się, że jednak może. W chwili pisania tej wiadomości liczba sprzedanych egzemplarzy wynosiła 2.500.744 sztuk, co oznacza, że 27,11% spośród 9.222.389 zarejestrowanych użytkowników zakupiło grę. Dodajmy jeszcze, że w ciągu ostatniej doby Minecrafta nabyło 10.891 osób. Z całą pewnością można mówić o sporym sukcesie finansowym. A przecież gra nie miała jeszcze oficjalnej premiery.

Informacja o przekroczeniu magicznej granicy 2,5 mln sztuk pojawiła się na oficjalnym Twitterze Markusa Perssona, wśród fanów znanego jako Notch.

2,5 miliona sprzedanych! Według Wikipedii to taki sam wynik jak w przypadku Diablo 1 i FarCry’a” – pisał twórca.

Finalna wersja Minecrafta miała ukazać się 11 listopada bieżącego roku. Prawdopodobnie data ta ulegnie jednak zmianie. Na oficjalnym blogu gry pojawiła się wiadomość, w której Notch wyjaśnia powody przesunięcia premiery.

Wygląda na to, że będziemy musieli przesunąć datę wydania Minecrafta. Chcemy mieć dobre miejsce do organizacji MinecraftCon, a 11.11.11 wszystko jest już zajęte. Może tydzień później? Napiszę więcej szczegółów gdy tylko uda nam się zdobyć odpowiednie miejsce”.

Pocieszeniem dla wszystkich miłośników kwadratowego świata może być fakt, że gra ukaże się także w wersji na Xboksa 360. Co więcej, do jej obsługi wykorzystywany będzie kontroler Kinect. Może już czas wyposażyć się w kilof i łopatę?