Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2023, 20:45

Microsoft też kasuje gry (przeciek)

Według nieoficjalnych doniesień, w wyniku zwolnień w Microsofcie pracujące obecnie ponoć nad Gears 6 studio The Coalition również się skurczyło. Spowodowało to jakoby, że deweloper anulował dwie niezapowiedziane gry.

Źródło fot. Xbox Game Studios.
i

Niedawno informowaliśmy Was, że Microsoft zamierza zwolnić ponad 10 tysięcy pracowników – w tym wielu deweloperów należących do zespołów z rodziny Xbox Game Studios. Najbardziej oberwało ponoć 343 Industries – twórcy Halo Infinite – lecz redukcja etatów dotknęła także studio The Coalition. W efekcie autorzy Gears 5 musieli jakoby anulować dwa niezapowiedziane projekty.

Rewelacji na ten temat dostarczył znany branżowy dziennikarz Jeff Grubb podczas dzisiejszego streamu z serii Game Mess Mornings, który transmitowano na Twitchu. Odnośnik do jego zapisu znajdziecie poniżej. Interesujące nas słowa padają w 16:06.

Nie wiemy, czym były te dwa anulowane projekty. Według Jeffa Grubba – na którego informacjach zwykle można polegać – przynajmniej jeden z nich miał pomóc studiu The Coalition „oswoić się” z Unreal Engine 5.

Kiedy jednak zespół musiał pożegnać się z częścią pracowników, najwyraźniej doszedł do wniosku, że demo technologiczne The Matrix Awakens – które wypuszczono na PS5 i XSX/S podczas gali The Game Awards 2021 (było dostępne tylko przez określony czas) – wystarczająco przygotowało go do pracy z najnowszą wersją silnika firmy Epic Games. W konsekwencji studio ponoć skoncentruje się teraz wyłącznie na Gears 6.

Wieść, że ów tytuł powstaje, nie jest ani nowa, ani zaskakująca – pierwsze informacje o „szóstce” pojawiły się w maju 2021 roku. Dwanaście miesięcy później opublikowano ogłoszenie o pracę, z którego wynikało, że The Coalition poszukuje specjalistów od technologii motion capture. Zdaniem Jeffa Grubba Gears 6 powinno ukazać się na PC i XSX/S w ciągu maksymalnie trzech lat.

Warto przypomnieć, że z podobnym problemem co The Coalition borykają się także firmy Ubisoft oraz Electronic Arts, które anulowały niedawno po kilka gier. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj i tutaj.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej