Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2023, 21:20

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Twórcy The Day Before zmienili zdanie, jednak pokazali „surowy” gameplay

Twórcy The Day Before zaprezentowali dziesięciominutowy gameplay z gry, który miał przekonać niedowiarków, że projekt nie jest oszustwem. Nie spodziewajcie się tony akcji.

Źródło fot. YouTube - Fntastic
i

Nieoficjalne informacje dotyczące dzisiejszej prezentacji rozgrywki z The Day Before okazały się prawdą. Deweloperzy ze studia Fntastic początkowo planowali wypuścić dziesięciominutowy „surowy” gameplay jeszcze w styczniu, jednakże nie doszło do tego w wyniku zaistniałych problemów związanych – rzekomo – z prawami do znaku handlowego gry. Ostatecznie, chociaż z opóźnieniem, zdecydowano się pokazać ów materiał – zobaczycie go poniżej.

Chociaż film jest dosyć długi, nie pokazano na nim niczego szczególnego. Poza strzelaniem przez postać do zombie zobaczyliśmy spory segment z wytwarzaniem przedmiotów, a także dostosowywaniem elementów broni. Zdecydowanie więcej działo się na klipie z kwietnia 2021 roku (który możecie zobaczyć tutaj).

Wiele osób w komentarzach pod materiałem nie było przekonanych co do wiarygodności tego gameplayu. Można odnieść takie wrażenie przez chociażby brak paska życia gracza, aktywnego celu czy innych elementów HUD.

Na kanale studia Fntastic na YouTube został dzisiaj udostępniony również kilkudziesięciosekundowy filmik, na którym widać inny fragment rozgrywki, z innym bohaterem (poniżej) – i z widokiem na osobę grającą na komputerze.

Przypomnijmy, że ostatnio było sporo zamieszania związanego z The Day Before. Nie dość, że twórcy po raz kolejny zdecydowali się przesunąć premierę gry, to w dodatku produkcja została usunięta ze Steama. Sam moderator discordowego serwera gry przyznał, że ma wątpliwości co do jej istnienia.

The Day Before ma wyjść 10 listopada na PC-ty, w planach są też wersje na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Fntastic to rosyjskie studio. Firma została oryginalnie założona w Jakucji. Potem deweloperzy przenieśli się do Singapuru. W pracach pomagają im ludzie z różnych rejonów świata (np. Holandii i Tajlandii). Wydająca The Day Before spółka MyTona również pochodzi z Rosji. Jej siedziba znajduje się aktualnie w Nowej Zelandii, a dodatkowo posiada ona biura w Singapurze, Kazachstanie, Armenii, Gruzji i Serbii. Założona w 2012 roku firma zajmuje się tworzeniem oraz wydawaniem gier.

  1. The Day Before – oficjalna strona