Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2021, 19:13

Nowe Gearsy powstaną na Unreal Engine 5

Twórcy serii Gears przechodzą na Unreal Engine 5. Studio The Coalition obiecuje, że wykorzysta tę technologię w wielu nowych projektach.

Minęło nieco czasu od ostatniej przygody w świecie Gearsów, choćby i w ramach spin-offu lub rozszerzenia. Jednak nie ma co się przesadnie martwić o przyszłość cyklu. Studio The Coalition ma w planach wiele nowych projektów, które powstaną w oparciu o technologię Unreal Engine 5. Piąta generacja popularnego silnika pomoże deweloperom w tworzeniu prawdziwie nextgenowych produkcji.

Ogłoszenie pojawiło się na oficjalnej stronie Gears 5, co powinno rozwiewać wątpliwości co do powiązania przynajmniej części z tych „projektów” z cyklem. Oczywiście równie dobrze może też chodzić o zgoła odmienne produkcje. Niedawno Jeff Grubb z serwisu Venture Beat donosił, jakoby The Coalition mogło pracować nad grą na licencji Gwiezdnych wojen. Oczywiście minie nieco czasu, nim studio będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw nowego wcielenia Unreal Engine. Dlatego deweloperzy podkreślili, że w najbliższej przyszłości nie ma co liczyć na jakiekolwiek zapowiedzi ze strony The Coalition. Fani Gearsów muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

E3 2021