Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2021, 10:13

autor: Adrian Werner

Star Wars z nową grą - Microsoft może planować exclusive’a

W sieci pojawiły się wiarygodne spekulacje, według których firma Microsoft planuje exclusive’a na licencji Gwiezdnych wojen. Możliwe, że chodzi tu o grę na kanwie Star Wars: The Mandalorian.

Jeff Grubb z serwisu Venture Beat wyrobił sobie renomę wiarygodnego źródła plotek branżowych. Najnowszy odcinek jego programu Game Mess okazał się wyjątkowo owocny pod tym względem. Zawarto w nim następujące doniesienia:

Microsoft pracuje nad exclusive’em w realiach Star Wars. Czy chodzi o grę Mandalorian?

Według dziennikarza firma Microsoft pracuje nad grą w uniwersum Gwiezdnych wojen, która powstaje jako exclusive dla konsol Xbox oraz pecetów. Możliwe, że jest to projekt oparty na motywach serialu Star Wars: The Mandalorian, o którym plotki pojawiły się w zeszłym tygodniu.

Taki projekt jest w ogóle możliwy dzięki temu, że w 2023 roku wygaśnie umowa licencyjna zapewniająca Electronic Arts wyłączność na gry w realiach Gwiezdnych wojen. EA dalej będzie mogło produkować pozycje tego typu, ale Disney będzie również udzielał praw innym firmom. Wiemy, że nad własną grą Star Wars pracuje już Ubisoft, więc fakt, że również Microsoft może chcieć stworzyć własny projekt tego typu nie jest specjalnym zaskoczeniem.

  1. Microsoft – strona ofijalna

Inne gry w realiach Gwiezdnych wojen (Star Wars Jedi: Fallen Order 2 i remake KOTOR)

Jeff Grubb twierdzi ponadto, że Lucasfilm obecnie negocjuje umowy z wieloma firmami dotyczące produkcji gier w realiach Gwiezdnych wojen. Wydaje się więc, że właściciel praw, czyli koncern Disney, pójdzie w ślady firmy Games Workshop, która lekką ręką sprzedaje licencje na Warhammera i Warhammera 40,000. To dobra nowina, gdyż dużym problemem EA było to, jak niewiele produkcji ze świata Star Wars wyprodukowano w trakcie obowiązywania umowy na wyłączność.

Pozostając w tym temacie warto wspomnieć, że serwis Game Reactor opublikował nową edycję zestawienia Secret Summer Games, w którym omawiane są niezapowiedziane oficjalnie projekty. W zeszłorocznym wydaniu informowano o Far Cry 6, Mass Effect Legendary Edition, Returnal oraz remake’u Demon’s Souls i wszystkie te produkcje ostatecznie okazały się prawdziwe. Tym razem redaktorzy zdradzili, że Star Wars Jedi: Fallen Order 2 jest już na zaawansowanym etapie produkcji i premiera zaplanowana została na 2023 rok.

Ponadto remake Star Wars: Knights of the Old Republic ma być priorytetem dla grupy Embracer, dlatego odpowiedzialne za projekt studio Aspyr Media otrzyma imponujący budżet oraz przede wszystkim dużo czasu na produkcję, tak aby gra spełniła pokładane w niej nadzieje.

  1. Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order - recenzja
  3. Strona internetowa marki Star Wars

Co porabia studio The Coalition (twórcy Gears 5)

Jeff Grubb zdradził także, co wie na temat obecnych projektów studia The Coalition, czyli autorów Gears 5. Zespół ma się zajmować trzema produkcjami. Jedną z nich jest oczywiście kolejna część Gears of War. Deweloperzy pomagają również przy Halo Infinite. Natomiast trzecia gra to najpewniej nowa marka. Do dziennikarza dotarły doniesienia, że może to być wspominana adaptacja Star Wars: The Mandalorian, ale nie jest pewien tych źródeł.

Battlefield 6 – pierwsze informacje w przyszłym tygodniu

Na koniec warto dodać, że według Jeffa Grubba w przyszłym tygodniu firma Electronic Arts i studio DICE mają wreszcie zacząć ujawniać konkrety odnośnie Battlefield 6.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield