Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 12:05

Premiera gry Star Wars od Ubisoftu to odległy temat

Gra Star Wars od firmy Ubisoft powstaje w studiu Massive Entertainment. Od jej premiery dzielą nas jednak lata. Deweloper nie chce na ten temat w ogóle mówić.

W SKRÓCIE:
  1. Gra w świecie Star Wars od Ubisoftu znajduje się we wczesnej fazie produkcji.
  2. Premiery możemy spodziewać się nie wcześniej niż w 2023 roku.

Nowa gra w świecie Star Wars jest we wstępnej fazie produkcji i od jej premiery dzieli nas bardzo dużo czasu. Informacje te ujawnił CEO firmy Ubisoft, Yves Guillemot, w trakcie konferencji kierowanej do inwestorów, na której podzielono się wynikami finansowymi za ostatni kwartał fiskalny.

Zapowiedź współpracy Ubisoftu z Disneyem pojawiła się na początku stycznia. Ujawniono wtedy, że grę na licencji Star Wars stworzy studio Massive Entertainment (autorzy serii The Division). Wstępne informacje potwierdziły, że będzie to tytuł z otwartym światem, robiący użytek z silnika Snowdrop.

Potwierdził to raz jeszcze swoją wypowiedzią Guillemot.

Projekt jest w rękach studia Massive, które wykorzysta do stworzenia gry najnowszą technologię, w tym silnik Snowdrop, by dostarczyć przełomową grę w świecie Star Wars.

Na pytanie o to, czy deweloper poradzi sobie ze wspieraniem The Division 2 oraz tworzeniem nowej gry, szef Ubisoftu uspokoił zadającego pytanie, informując, że skandynawskie studio zatrudnia bardzo dużo ludzi, którzy współpracują z innymi zespołami i bez większych problemów poradzą sobie z więcej niż jednym projektem. Tym samym Guillemot potwierdził, że The Division 2 nadal będzie wspierane w 2021 roku.

Zapytany o orientacyjną datę premiery projektu Star Wars Frederick Duguet, odpowiedzialny w firmie Ubisoft za finanse, odpowiedział, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by poruszać ten temat. Gra jest w preprodukcji i prawdopodobnie zadebiutuje po projekcie Avatar, który celuje w 2023 rok.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft