Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2021, 09:56

autor: Aquma

Call of Duty 2021 powstaje w studiu Sledgehammer Games - Activision potwierdza

Koncern Activision poinformował, że kolejna odsłona serii strzelankowej Call of Duty powstaje w studiu Sledgehammer Games. Tytuł ma trafić na rynek jesienią tego roku.

W SKRÓCIE:

  1. mamy potwierdzenie – kolejne Call of Duty powstaje w studiu Sledgehammer Games;
  2. gra podobno wygląda dobrze i ukaże się jesienią tego roku;
  3. Activision planuje zatrudnić 2 tys. nowych osób w ciągu roku.

W czasie kwartalnego podsumowania wyników finansowych firma Activision potwierdziła, że kolejna gra z serii Call of Duty – w kuluarach znana jako CoD: Vanguardpowstaje w studiu Sledgehammer Games (via PCGamer). Produkcja podobno prezentuje się świetnie i ma trafić na rynek jesienią tego roku.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tegoroczną odsłoną Call of Duty. Prace są prowadzone przez Sledgehammer Games. Gra wygląda świetnie i jest na dobrej drodze, aby zadebiutować jesienią (2021 roku - przyp. red.) – stwierdził dyrektor operacyjny Activision, Dan Alegre.

Podobnie jak Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku oraz zeszłoroczne Call of Duty: Black Ops – Cold War, nowy CoD ma być zintegrowany z darmową strzelanką Call of Duty: Warzone. Niestety, Dan Alegre nie podzielił się żadnymi detalami na ten temat (choć prawdopodobnie będzie to wyglądało podobnie, jak w dotychczasowych odsłonach).

Prezes koncernu Activision – Bobby Kotick – przekazał również na Twitterze, że w nadchodzącym roku jego firma planuje zatrudnić 2 tys. kolejnych deweloperów, którzy zajmą się tworzeniem „epickiej rozrywki”. Wszystko wskazuje na to, że ponad stu z nich trafi do wspominanego studia Sledgehammer Games.

Potrzeba bohaterów, aby tworzyć bohaterów. W ciągu najbliższego roku Activision Blizzard zamierza zatrudnić ponad 2000 pracowników, aby nasze niesamowicie utalentowane zespoły mogły kontynuować tworzenie epickiej rozrywki. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wiemy, że nasza globalna społeczność potrzebuje pracy - i jesteśmy dumni, że możemy jej pomóc – czytamy w tweecie.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Cold War - zimna wojna i gorące wybory
  2. Call of Duty Cold War – poradnik
  3. Call of Duty – strona oficjalna serii