Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2021, 20:29

Uncharted 4 pobrano 37 mln razy. 5 rocznica premiery

Naughty Dog z okazji piątych urodzin Uncharted 4 opublikowało artykuł dotyczący kulisów produkcji. Według tekstu tytuł ten został pobrany i uruchomiony łącznie przez 37 milionów graczy.

Uncharted 4: A Thief’s End obchodziło niedawno piąte urodziny. Z tej okazji producent tytułu – Naughty Dog – podzielił się ciekawostkami związanymi z kulisami prac nad grą oraz jej osiągnięciami. Wynika z nich, że ostatnia część przygód Nathana Drake'a została pobrana i uruchomiona łącznie przez 37 milionów osób.

Liczba ta jest niezaprzeczalnie imponująca. Pod koniec 2019 roku liczba sprzedanych kopii wynosiła 16 milionów. Należy jednak pamiętać, że w ubiegłym roku produkcję można było odebrać w PS Plusie (jest ona również dostępna w przeznaczonym na PS5 PS Plus Collection). Dodatkowo tytuł dało się okresowo ograć w innej usłudze Sony – PS Now. Z pewnością znacznie poprawiło to podane przez Naughty Dog statystyki, które dotyczą pobrań i uruchomień tej konkretnej pozycji.

Opublikowany tekst zawiera wiele ciekawostek związanych z tym, jak powstawało Uncharted 4: A Thief’s End. Dowiecie się stamtąd między innymi, jak wyglądał proces kreowania postaci występujących w tytule oraz jak tworzono tryb wieloosobowy.

Oficjalnie prace nad kontynuacją tytułu nie są prowadzone. Niedawno jednak pojawiły się plotki, że seria może powrócić.

  1. Naughty Dog – oficjalna strona
  2. Seria Uncharted – oficjalna strona
  3. Uncharted 4: Kres Złodzieja - poradnik do gry