Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2021, 13:19

autor: Aquma

Uncharted 5 w produkcji? Sony ma sekretne studio

Wszystko wskazuje na to, że japońska firma Sony ma nieujawnione jeszcze studio deweloperskie, które będzie zajmowało się rozwijaniem marek PlayStation. Niewykluczone, że na pierwszy ogień pójdzie uwielbiana przez graczy seria Uncharted.

W SKRÓCIE:

  1. opis pracownika Sony Worldwide Studios na LinkedIn wskazuje na istnienie sekretnego studia deweloperskiego, które ma rozwijać istniejące marki PlayStation;
  2. zespół może pracować nad kolejną odsłoną cyklu Uncharted.

Profil jednego z byłych pracowników Sony Worldwide Studios – Michaela Mumbauera – na portalu LinkedIn sugeruje, że japońska firma posiada mało komu znane studio w San Diego, zwane Visual Arts / Visual Arts Services Group (Mumbauer do listopada zeszłego roku pełnił w nim rolę Starszego Dyrektora). Zespół dotychczas wspierał innych deweloperów, ale wygląda na to, że ma zajmować się również rozwijaniem istniejących marek związanych z PlayStation.

Jego ostatnim osiągnięciem jest zbudowanie zupełnie nowego, pełnego gwiazd zespołu deweloperskiego do pracy nad tytułami AAA Action/Adventure dla PlayStation. Studio ma siedzibę w San Diego i korzysta z autorskiego silnika graficznego. Zostało powołane w celu rozwinięcia istniejących marek i stworzenia zupełnie nowych historii dla następnego pokolenia graczy - czytamy na profilu Michaela Mumbauera.

Redaktorzy portalu Wccftech spekulują, że pierwszym samodzielnym projektem studia może być kolejna odsłona serii Uncharted, za którą dotychczas byli odpowiedzialni twórcy z firmy Naughty Dog. To odpowiedni moment, by wrócić do tej marki, a opis przytoczony przez Michaela Mumbauera zdaje się do niej pasować (szczególnie, że w jednym ze starszych tweetów dotyczących oferty zatrudnienia w Visual Arts, wspomina się też o perspektywie trzecioosobowej).

Co więcej, w od końca zeszłego roku w szeregach studia znajduje się Zak Oliver, który w przeszłości pracował m.in. nad Uncharted czy The Last of Us. Niedawno opublikowano też kilka nowych ofert pracy. Poszukuje się eksperta od tworzenia modeli postaci oraz animatora do prac nad „kolejnym rozdziałem w filmowym prowadzeniu narracji”, co oczywiście nasuwa skojarzenia z serią Uncharted.

Ostatnią pełnoprawną odsłoną cyklu Uncharted było Uncharted 4: Kres Złodzieja z 2016 roku. Rok później ukazał się także samodzielny dodatek Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

  1. Recenzja gry Uncharted 4: Kres złodzieja - najlepszy tytuł ekskluzywny na PS4
  2. Uncharted 4 – poradnik
  3. Sony Interactive Entertainment – strona oficjalna