Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2021, 12:43

autor: Vergil

Hed podbił Internet parodią przeprosin za Cyberpunka 2077

14 stycznia Hed opublikował swoją parodię przeprosin Marcina Iwińskiego z CD Projektu za stan techniczny gry Cyberpunk 2077. Jego materiał wideo podbił Internet i cieszy się dużą popularnością na łamach forum Reddit.

W SKRÓCIE:
  1. stworzona przez Heda z tvgry.pl parodia materiału wideo, w którym Marcin Iwiński z CD Projektu przeprasza za stan techniczny Cyberpunka 2077, odbiła się szerokim echem w Internecie;
  2. na forum Reddit film zdobył ponad 20 tysięcy pozytywnych głosów i otrzymał ponad 650 komentarzy;
  3. forumowicze zwracają uwagę na celność zaprezentowanych w nim scen.

14 stycznia firma CD Projekt opublikowała materiał wideo, w którym jej współzałożyciel – Marcin Iwiński – po raz kolejny przeprosił za problemy techniczne, z jakimi w dużym stopniu wciąż boryka się gra Cyberpunk 2077. Szymon Liebert z tvgry.pl, znany szerszej publiczności jako Hed, tego samego dnia opublikował parodię owego filmu, stylizowaną na gameplay ukazujący fikcyjne zadanie z gry (o wielce wymownej nazwie Damage Control, co można przetłumaczyć na Gaszenie pożaru). Jak się okazało niedługo później, jego dzieło podbiło Internet.

W serwisie Twitter, gdzie pierwotnie się pojawił, materiał wideo Heda został podany dalej 284 razy i doczekał się ponad 2,3 tysiąca polubień. Film trafił również na forum Reddit, gdzie w chwili, w której są pisane te słowa, zdobył 20,6 tysiąca pozytywnych głosów (90% całości) i otrzymał 666 komentarzy.

Forumowicze z Reddita zwracają uwagę na celność filmiku.

Dlaczego to jest oznaczone jako mem? Przecież to rzeczywiste wideo.

AppaTheBizon

„Cała gra to mem”.

NextSouceIT

Pokochałem tę grę, ale ten film to poetycka sprawiedliwość. Materiał z przeprosinami był żartem.

Mexmis

Zapiera dech!

Multitractor

Niektórzy stwierdzili nawet, że samym deweloperom powyższa parodia powinna przypaść do gustu:

Jestem pewien, że deweloperzy będą się śmiać, oglądając to.

Atvory

Innym spodobało się połączenie od Delamaina, który postanowił poinformować bohatera, że stracił kontakt z jednym ze swoich samochodów, nie zważając na to, że przerywa trwającą właśnie wypowiedź. Wywiązała się nawet długa dyskusja na temat tego, jakie błędy występują w linii zadań Delamaina, a także jak bardzo upierdliwe są jego telefony, dopóki się nimi nie zajmiemy.

O co chodzi z Delamainem?

Jeśli tak jak niżej podpisany zabawę po ukończeniu prologu zaczęliście od wykonywania zadań dla Delamaina, prawdopodobnie możecie zadawać sobie powyższe pytanie, oglądając film Heda i czytając komentarze na Reddicie. Otóż okazuje się, że jeśli zdecydujemy się zostawić sobie owe misje na później, AI kontrolująca taksówkarską korporację będzie do nas dzwonić za każdym razem, kiedy wkroczymy na obszar, w którym straciła kontakt z jednym ze swoich samochodów. Delamain nie wstrzyma się z telefonem nawet wtedy, gdy V będzie zajęty prowadzeniem innej rozmowy.

Jeszcze inni zwrócili uwagę na wymagania dotyczące poszczególnych kwestii wypowiadanych przez Iwińskiego.

Obwinianie COVID wymagające inteligencji to sprytny żart.

Disownership

Jeszcze innym spodobał się natomiast moment, w którym Iwiński zaczyna mówić o problemach konsolowej wersji... jednak film się zawiesza (wcześniej wyraźnie „klatkując”), a na ekranie pojawia się znany z PlayStation 4 komunikat o błędzie na niebieskim tle.

Hed podbił Internet parodią przeprosin za Cyberpunka 2077 - ilustracja #1
Niebieski komunikat o błędzie to dość częsty widok w trakcie grania w Cyberpunk 2077 na PlayStation 4.

Jednemu z forumowiczów najbardziej spodobał się natomiast brak przeprosin jako opcjonalny sposób na ukończenie zadania.

Opcjonalne „nie przepraszaj”. Dosłownie prawie wyplułem moje krewetkowe tacos. Lol, to jest niesamowite.

The_Equalist_

A czego zdaniem forumowiczów z Reddit zabrakło w filmie Heda? Przede wszystkim – pozowania w kształcie litery T, kucania przy próbie przewinięcia dialogu, eksplodujących samochodów oraz znikających włosów Iwińskiego. Hed, może pora na sequel lub darmowe DLC do filmu wprowadzające brakujące sceny?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077