Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2019, 11:54

PlayStation Now o połowę tańsze i z God of War, Uncharted 4 oraz GTA 5

Sony coraz mocniej stawia na abonamentową usługę PlayStation Now. Cena subskrypcji została właśnie zmniejszona o połowę, a do listy dostępnych gier dołączyły takie hity jak God of War, Uncharted 4 czy Grand Theft Auto V.

Kratos na PC? Owszem, ale tylko przez streaming w PS Now. - PlayStation Now o połowę tańsze i z God of War, Uncharted 4 oraz GTA 5 - wiadomość - 2019-10-02
Kratos na PC? Owszem, ale tylko przez streaming w PS Now.

Obecnie entuzjaści streamingowego grania głównie wypatrują premiery Google Stadia. O konkurencyjnym PlayStation Now jest mniej głośno, ale usługa ma się dobrze i rośnie w szybkim tempie. Aby dodatkowo zwiększyć jej popularność, firma Sony właśnie obniżyła cenę abonamentu o połowę - do 10 dolarów miesięcznie. Na rynkach europejskich obniżka nie jest aż tak dramatyczna - z 14,99 do 9,99 euro miesięcznie i z 99,99 do 59,99 euro rocznie.

Za taką kwotę gracze otrzymują dostęp do biblioteki ponad 800 gier, którą właśnie zasiliły takie przeboje jak God of War, inFamous: Second Son, Uncharted 4: A Thief's End oraz Grand Theft Auto V. Warto pamiętać, że PS Now dostępne jest nie tylko na PlayStation 4, ale również na PC. Usługa umożliwia więc użytkownikom pecetów zagranie w produkcje opracowane jako exclusive’y dla PS4.

Należy wspomnieć, że niedawno pojawiły się spekulacje, iż GTA 5 będzie streamingowym exclusive’em dla Google Stadia. Teraz wiemy, że tak się nie stanie. Nie ujawniono dokładnie, ile Sony zapłaciło za udostępnienie gry w PS Now. Zdradzono jedynie, że warunki finansowe były bardzo korzystne dla studia Rockstar.

Sony ma bogatą bibliotekę własnych produkcji, co powinno mocno pomóc firmie w konkurowaniu ze Stadią. Co prawda Google również będzie miało swoje exclusive’y, ale tytuły pokroju Orcs Must Die! 3 wypadają blado w porównaniu np. z God of War. Dodatkową przewagą PS Now jest fakt, że usługa pozwala ominąć streaming i zwyczajnie pobrać pełne wersje gier na PlayStation 4, a opcja ta cieszy się dużą popularnością.

Firma Sony nie zamierza zresztą konkurować tylko z Google Stadia. Model biznesowy, w ramach którego za miesięczny abonament otrzymujemy dostęp do kilkuset produkcji, sprawia, że PlayStation Now walczy o klientów również z usługami pokroju Xbox Game Pass czy Uplay+. Obniżenie ceny subskrypcji do 10 dolarów ma umożliwić łatwiejszą rywalizacją z ofertą tej konkurencji.

Warto wspomnieć, że nawet przy abonamencie w wysokości 20 dolarów miesięcznie PlayStation Now rosło w szybkim tempie. W kwietniu Sony pochwaliło się, że usługa ma już ponad 700 tysięcy subskrybentów, co stanowiło 40-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Niestety, PlayStation Now wciąż nie jest dostępne w Polsce i na razie nie wiemy, kiedy ulegnie to zmianie. Obecnie usługa jest aktywna na 19 rynkach i może z niej skorzystać 70% posiadaczy PS4.

  1. Oficjalna strona PlayStation Now