Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2019, 13:06

autor: Adrian Werner

GTA 5 streamingowym exclusivem dla Google Stadia?

Zniknięcie Grand Theft Auto V z listy gier wspieranych przez GeForce NOW spowodowało spekulacje, że Google Stadia wykupiło streamingową wyłączność na gry studia Rockstar.

Najpewniej jak zwykle poszło o kasę. - GTA 5 streamingowym exclusivem dla Google Stadia? - wiadomość - 2019-08-28
Najpewniej jak zwykle poszło o kasę.

Grand Theft Auto V zostało usunięte z listy gier, które wspiera streamingowa usługa GeForce NOW, znajdująca się obecnie w becie. Kilku graczy skontaktowało się z firmą Nvidia i otrzymało odpowiedź, że decyzję tę podjęli twórcy tego przeboju. Szybko pojawiły się spekulacje, że powodem jest wykupienie wyłączności na produkcje studia Rockstar przez konkurencyjne Google Stadia.

Wiemy, że gry studia Rockstar pojawią się na Google Stadia, ale do tej pory nie ujawniono konkretnych tytułów. Jak zauważył serwis PCGamesN, za pomocą GeForce NOW nie da się już również uruchomić innych produkcji tego dewelopera, takich jak Grand Theft Auto IV czy Bully. Te tytuły nie były nigdy na liście oficjalnie wspieranych tytułów, ale dało się w nie zagrać, jeśli mieliśmy je na koncie Steam.

Nie dziwią zatem spekulacje, że na rynku streamingowym Google Stadia będzie miało na wyłączność gry studia Rockstar. Według plotek wśród nich znajdzie się także Red Dead Redemption 2.

GeForce Now pozwoli grać za pośrednictwem streamingu w pecetowe gry, w tym te ze Steama, Battle.net i Uplay oraz popularne tytuły free-to-play, takie jak Fortnite. Obecnie usługa jest w fazie beta-testów i na razie nie wiadomo, kiedy pełna wersja zadebiutuje na rynku.

Z kolei Google Stadia wystartuje w listopadzie tego roku w kilku wybranych krajach, wśród których zabraknie Polski. Początkowo serwis wymagał będzie opłacania abonamentu w wysokości 9,99 dolarów miesięcznie i odrębnego kupowania większości gier. W przyszłym roku wystartować ma także darmowa wersja serwisu (ograniczona do rozdzielczości 1080p).

  1. Google Stadia – strona oficjalna
  2. GeForce NOW - strona oficjalna
  3. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy
  4. Oficjalna strona Grand Theft Auto V

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V