Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2019, 12:46

autor: Aquma

PES dla PS5 i Xboksa Scarlett powstanie na nowym silniku

Kei Matsuda z firmy Konami potwierdził w wywiadzie prasowym, że odsłona serii Pro Evolution Soccer dedykowana PS5 i Xboksowi Scarlett powstanie w oparciu o nowy silnik graficzny. Edycje dla istniejących konsol będą korzystały z FOX Engine.

Cykl PES otrzyma nowy silnik graficzny. - PES dla PS5 i Xboksa Scarlett powstanie na nowym silniku - wiadomość - 2019-08-28
Cykl PES otrzyma nowy silnik graficzny.

Kei Matsuda z Konami udzielił niedawno wywiadu rosyjskojęzycznemu serwisowi WinPes (za portalem DSOGaming). W czasie rozmowy deweloper potwierdził, że odsłona serii Pro Evolution Soccer dedykowana konsolom nowej generacji wykorzysta zupełnie nowy silnik graficzny. Z kolei wydanie tej samej gry przeznaczone dla PlayStation 4 i Xboksa One powstanie w oparciu o FOX Engine, z którego studio korzystało dotychczas.

Nasze plany koncentrują się na wersji gry, która jest obecnie istotna. Aktualizacja takich technologii to bardzo ryzykowny krok. Zanim cokolwiek stworzysz lub wydasz, musisz ocenić wszystkie zagrożenia. W przyszłości planujemy wymianę silnika głównego, ale nie nastąpi to przed pojawieniem się nowej generacji konsol do gier. W przypadku obecnej generacji, silnik FOX pozostanie na zawsze. Nie planujemy żadnych zmian - stwierdził Matsuda.

Warto odnotować, że Kei Metsuda nie sprecyzował, czy mowa tu o produkcji planowanej na przyszły rok, czy też tytule, który ukaże się jeszcze później. Zapewne będzie to zależało od tego, kiedy nowe konsole trafią na rynek - kolejne części PES na ogół ukazują się w lecie, choć nie można wykluczyć, że wersja dla PS5 i Xboksa Scarlett po prostu ukaże się nieco później od edycji dla platform obecnej generacji.

Nie ma też pewności, jaki los czeka w przyszłości wersję pecetową. Czy posiadacze komputerów będą mogli się cieszyć najlepszym możliwym PES-em? A może chęć sprzedania większej liczby kopii (dzięki mniejszym wymaganiom sprzętowym) skłoni Konami do wydania na tej platformie bardziej okrojonej produkcji? Czas pokaże.

Przypominamy, że najnowsza oficjalnie zapowiedziana część serii Pro Evolution Soccer to eFootball PES 2020, które ukaże się 10 września tego roku na PC, PS4 i Xboksie One.

  1. eFootball PES 2020 - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

eFootball PES 2020

eFootball PES 2020