Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONEPS4
Okładka eFootball PES 2020 (PC)
OkładkaeFootball PES 2020 (PC)

eFootball PES 2020

Pro Evolution Soccer 2020

Kolejna część serii symulatorów piłki nożnej Pro Evolution Soccer. Edycja 2020 skupia się mocniej na trybie wieloosobowym (zwłaszcza pod kątem rozgrywek e-sportowych) oraz oferuje sporo poprawek w mechanice rozgrywki i oprawie graficznej.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

eFootball PES 2020 Premiera

10wrz2019

PC PS4 XONE

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Gry podobne do eFootball PES 2020

FIFA 20

Pro Evolution Soccer 5

Sensible Soccer 2006

eFootball PES 2020 jest kolejną odsłoną znanego cyklu symulatorów piłkarskich Pro Evolution Soccer. Produkcja kładzie zdecydowanie większy nacisk na rozgrywki e-sportowe i wprowadza liczne poprawki w mechanice rozgrywki. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada japońska firma Konami, konsekwentnie rozwijająca serię od momentu jej powstania w 1996 roku (choć korzenie tej marki sięgają jeszcze dalej w przeszłość – wówczas była znana pod nazwą International Superstar Soccer). W prace nad grą zaangażowany był piłkarz Andres Iniesta – legenda zespołu FC Barcelona.

Mechanika

eFootball PES 2020 to klasyczny symulator piłki nożnej, łączący wysoki poziom realizmu z przystępnością. W stosunku do poprzedniej części wprowadzono szereg zmian, takich jak ulepszony system przyjmowania i prowadzenia piłki, poprawione podania oraz mechanika kreowania akcji, dzięki której możemy przeprowadzać sprawne kontrataki i taktycznie wykorzystywać wolną przestrzeń na boisku.

Twórcy zadbali też o szereg dodatkowych manewrów (np. nowy rodzaj dryblingu, a także sporo trików umożliwiających omijanie rywali) i zagrań (np. uderzeń „z pierwszej piłki”). Zmiany znajdziemy również w trybie Master League – poprawiono mechanikę zarządzania transferami, (co skutkuje bardziej realistyczną wyceną zawodników) oraz dodano specjalny, interaktywny system dialogowy

Tryby gry

W eFootball PES 2020 możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, gra stawia jednak nacisk na rozgrywki w trybie wieloosobowym – szczególnie w wydaniu profesjonalnym (e-sportowym).

Twórcy wprowadzili także zupełnie nowy moduł Matchday, w którym gracze opowiadają się po jednej z dwóch stron i współpracują z pozostałymi członkami drużyny, biorąc udział w rozgrywkach i walcząc o miejsce w wielkim finale.

Kwestie techniczne

eFootball PES 2020 posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje wysoki poziom. Modele zawodników przypominają prawdziwych piłkarzy i są bardzo realistycznie animowane. Z dużą dbałością o szczegóły potraktowano także stadiony, które zostały wiernie odwzorowane dzięki wykorzystaniu technologii fotogrametrii (trójwymiarowego skanowania). W stosunku do poprzedniej odsłony poprawiono również wygląd murawy, system oświetlenia i zachowanie publiczności. Kolejną nowinkę stanowią bardziej realistyczne sceny animowane, towarzyszące np. interakcjom z sędziami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-22  

Nośnik: 30+ GB

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 1695 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

eFootball PES 2020 cena w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI eFootball PES 2020

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

eFootball PES 2020 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE