Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 marca 2020, 15:41

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Euro 2020 przełożone, mistrzostwa rozegramy tylko w grze

Organizacja UEFA podjęła decyzję o przełożeniu Euro 2020 (Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej) na rok 2021. Miłośnikom tego sportu nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość... lub rozegrać wirtualną wersję turnieju.

Euro 2020 przełożone, mistrzostwa rozegramy tylko w grze - ilustracja #1
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zostały przesunięte na przyszły rok.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, powszechnie znane jako Euro 2020, zostały przełożone na rok 2021. Czuwająca nad nimi organizacja UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich) zdecydowała, że odbędą się one w dniach 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście pandemia nowego koronawirusa, który stanowiłby zagrożenie zarówno dla zgromadzonych na stadionach kibiców, jak i piłkarzy uczestniczących w rozgrywkach.

Miłośnikom piłki nożnej nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i skupić uwagę między innymi na rozgrywkach klubowych (które zgodnie z planem mają dobiec końca do 30 czerwca bieżącego roku) oraz przełożonych na czerwiec meczach towarzyskich i barażach do opisywanego turnieju lub... zaopatrzyć się w egzemplarz gry eFootball PES 2020, która, jak informowaliśmy w zeszły piątek, dostanie aktualizacje skoncentrowane na omawianych mistrzostwach.

30 kwietnia na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One dzieło firmy Konami otrzyma pierwszą łatkę, która będzie zawierać 55 drużyn narodowych oraz stadiony Wembley i w Petersburgu. W czerwcu pojawi się natomiast drugi patch, który wzbogaci grę eFootball PES 2020 o oficjalną piłkę Euro 2020 i nowe funkcje w trybie MyClub.

Euro 2020 przełożone, mistrzostwa rozegramy tylko w grze - ilustracja #2
W dobie pandemii organizacja UEFA podjęła jedyną słuszną decyzję.
  1. Oficjalna strona internetowa gry eFootball PES 2020