Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2019, 12:12

autor: Serek

Ronaldinho tworzy drużynę e-sportową

Jeden z największych piłkarzy w historii, Ronaldinho, stał się ambasadorem firmy SCUF Gaming, która pomoże mu w stworzeniu własnego zespołu e-sportowego. Czyżby za kilka lat ekipa R10 królowała na wirtualnych boiskach FIF-y lub PES-a?

Kiedyś wymiatał na boisku, teraz oczaruje e-sport? - Ronaldinho tworzy drużynę e-sportową - wiadomość - 2019-10-07
Kiedyś wymiatał na boisku, teraz oczaruje e-sport?

Ronaldo de Assis Moreira, na całym świecie znany jako Ronaldinho Gaucho, to niewątpliwie jeden z najlepszych piłkarzy w historii tego sportu. Błyskotliwy, inteligentny, dysponujący nieziemską techniką, a przede wszystkim zawsze uśmiechnięty. Taki był na boisku. Rok temu oficjalnie zakończył piłkarską karierę i rozpoczął poszukiwanie nowych wyzwań. Wygląda na to, że właśnie jedno znalazł. Były reprezentant Brazylii stworzy własny zespół e-sportowy. Dowiedzieliśmy się o tym dzięki informacji producenta kontrolerów SCUF, którego „Ronnie” stał się ambasadorem.

W oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej SCUF Gaming możemy przeczytać, że producent wraz z piłkarzem chcą zainspirować kolejne pokolenia graczy, powielając wpływ, jaki Brazylijczyk wywarł na całym piłkarskim świecie. Oczywiście ta „inspiracja” koniecznie musi odbyć się przy użyciu najnowocześniejszych kontrolerów firmy SCUF. Według serwisu The Loadout Ronaldinho jest w trakcie poszukiwania największych talentów na brazylijskiej scenie e-sportu. Wszystko w celu wcielenia ich w szeregi jego zespołu, który będzie nosił nazwę R10.

W komunikacie firmy SCUF nie ma konkretnej informacji o tym, w jakich grach zobaczymy „nowy klub” Brazylijczyka. Można jednak bezpiecznie założyć, że będzie to któraś z serii piłkarskich - FIFA lub PES. Te dwie gry widnieją zresztą w krótkim bio piłkarza, zaraz obok miasta rodzinnego oraz social mediów. Był z nimi związany również marketingowo, kilkukrotnie goszcząc na okładkach lub promując wydarzenia e-sportowe.

  1. Oficjalna strona internetowa SCUF Gaming