Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2020, 10:15

autor: AlexB

DLC z Euro 2020 do PES 2020 opóźnione

Firma Konami podjęła decyzję o przełożeniu DLC do eFootball PES 2020 tematycznie związanego z Euro 2020. Esportowa wersja tego turnieju rozgrywana w rzeczonej grze odbędzie się jednak zgodnie z planem.

Gdy w połowie marca dowiedzieliśmy się, że z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przełożone na przyszły rok, istniała jeszcze nadzieja, że rozegramy je w eFootball PES 2020. Wszystko dzięki specjalnemu DLC, które miało zadebiutować 30 kwietnia. Tak się jednak nie stanie. Ze względu na stan wyjątkowy w Japonii firma Konami została zmuszona do opóźnienia premiery darmowego dodatku oraz specjalnego pudełkowego wydania popularnego symulatora piłki nożnej z okładką nawiązującą do Euro. Nowe daty debiutów nie są jak na razie znane (via Worthplaying).

DLC z Euro 2020 do PES 2020 opóźnione - ilustracja #1
Euro zostało opóźnione nie tylko w świecie rzeczywistym.

Co jednak ciekawe, organizowane przez Konami i organizację UEFA wirtualne Mistrzostwa Europy - eEURO 2020 - odbędą się mimo przełożenia DLC. Finały będą miały miejsce w dniach 23-24 maja. Początkowo najlepsi gracze mieli się zebrać w lipcu w Londynie, lecz z wiadomych względów impreza zostanie rozegrana wyłącznie online.

  1. Oficjalna strona internetowa gry eFootball PES 2020