Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 17:10

eFootball PES 2020 z licencjonowanym DLC na Euro 2020

Na Twitterze gry eFootball PES 2020 pojawiła się informacja o tym, że produkcja nawiązała współpracę z UEFA i tym samym gracze otrzymają w pełni licencjonowane DLC poświęcone Mistrzostwom Europy.

Ronaldinho to król futbolu. Nawet jeśli są już od niego lepsi. - eFootball PES 2020 z licencjonowanym DLC na Euro 2020 - wiadomość - 2019-08-20
Ronaldinho to król futbolu. Nawet jeśli są już od niego lepsi.

Konami nie zwalnia tempa. Kiedy wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, że to piłkarska seria od EA Sports posiada licencje na wszystkie kluby i ligi na świecie, Japończycy przejęli prawa do Juventusu Turyn. Jak się właśnie okazuje, na tym się nie kończy. Za Juventusem poszła cała włoska Serie A (chociaż warto dodać, że mówimy o logotypach i znakach graficznych, a nie o wszystkich klubach). Ale prawdziwa bomba uderzyła z zaskoczenia (no nie do końca, bo trwa gamescom... ale jednak). Na Twitterze pojawiła się informacja o tym, że eFootball PES 2020 otrzyma w pełni licencjonowany turniej Mistrzostw Europy w ramach darmowego DLC, które będzie dostępne w drugim kwartale 2020 roku i zaoferuje 50 oficjalnych reprezentacji.

To duże wydarzenie, szczególnie że Mistrzostwa Świata oraz Europy były dotychczas domeną Electronic Arts. Amerykanie niejednokrotnie wypuszczali osobne odsłony serii dedykowane wyłącznie wielkim międzynarodowym turniejom. Nie wiadomo, jak będzie to wyglądało w przypadku Konami, a także na jak długo podpisano umowę z UEFA. Euro 2020 pojawi się w japońskiej produkcji za darmo - podobnie jak było z aktualizacją World Cup do FIF-y 18.

Co więcej, wraz z porozumieniem między Konami i UEFA zapowiedziano zupełnie nowy turniej e-sportowy, którym będzie eEuro2020. Oczywiście nie jest to w smak graczom FIF-y, którzy przyzwyczaili się, że to „ich” gra oferuje tego typu wydarzenia. Trzeba przyznać, że PES 2020 naprawdę ma szansę zagrać na nosie serii od EA Sports. Pytanie tylko, czy świetny gameplay i nadal tylko garstka (w porównaniu do FIF-y) licencji będą w stanie oprzeć się trybom FUT oraz VOLTA? Niestety, śmiem w to wątpić.

eFootball PES 2020 trafi do sprzedaży 10 września bieżącego roku. Produkcja zadebiutuje na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Już teraz możecie sprawdzić grę w wersji demonstracyjnej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry eFootball PES 2020