Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2018, 09:51

autor: Serek

Premiera darmowej aktualizacji World Cup do gry FIFA 18

Gracze przyzwyczajeni są do specjalnych edycji World Cup w serii FIFA. Tym razem nie będą musieli za nią zapłacić. Firma Electronic Arts dziś udostępni darmową aktualizację do gry FIFA 18 poświęconą mistrzostwom świata w piłce nożnej.

Na Mistrzostwa Świata w Rosji kibice muszą poczekać jeszcze dwa tygodnie. Czas oczekiwania powinien im umilić mający dzisiaj premierę tematyczny dodatek do gry FIFA 18. W darmowej aktualizacji World Cup można sprawdzić swoje siły na mundialu.

Premiera darmowej aktualizacji World Cup do gry FIFA 18 - ilustracja #1

Twórcy przygotowali na tę okazję kilka nowości. Aktualizacja zawiera nowe tryby gry powiązane z nadciągającym mundialem oraz odświeżone wersje znanych już opcji zabawy. Główną nowością jest oczywiście tryb FIFA World Cup. Gracze otrzymają dostęp do wszystkich 32 drużyn, które zagrają w mistrzostwach świata w Rosji oraz będą mogli poprowadzić swoich ulubieńców przez wszystkie szczeble turnieju. Electronic Arts obiecuje zaktualizowane składy oraz oficjalne stroje meczowe.

A co, jeśli Wasza ulubiona drużyna nie wywalczyła biletów do Rosji? Nic nie szkodzi, twórcy wzięli to pod uwagę i dodali tryb Własny turniej FIFA World Cup, w którym gracze mogą rozegrać mundial dowolną kadrą narodową dostępną w grze. Prócz tego można nimi rozegrać Szybki mecz. Ostatnim trybem, na który zapewne czeka większość graczy, jest FIFA World Cup Ultimate Team, czyli mundialowy dodatek do najpopularniejszej opcji FIFA 18. Po aktualizacji użytkownicy dostaną możliwość stworzenia zespołu marzeń składającego się z gwiazd wszystkich 32 reprezentacji oraz legendarnych IKON. W tym trybie oraz w Szybkim meczu nie będą dostępne drużyny niebiorące udziału w turnieju. Wszystkie nowe opcje obsługują rozgrywkę online i offline.

Kilka smaczków doszło również w warstwie audiowizualnej. Aktualizacja zapewnia 12 nowych oficjalnych stadionów, na których będą rozgrywane mecze mundialu w Rosji. Dostęp do nich ma być możliwy nie tylko z poziomu dodatku, ale również w zwykłych trybach i meczach. Prócz obiektów sportowych EA zadbało o atmosferę. Sportowym zmaganiom będą towarzyszyć odpowiednie oprawy, otoczenie boiska, dekoracje czy flagi kibicowskie.

Aktualizacja dostępna jest od wczorajszej nocy w USA na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, natomiast gracze mieszkający w Europie powinni ją otrzymać w przeciągu kilku następnych godzin.

FIFA 18 World Cup Russia w pigułce:

  1. 32 licencjonowane drużyny narodowe,
  2. 12 nowych oficjalnych stadionów,
  3. nowe tryby gry, w tym: World Cup UT, FIFA World Cup,
  4. nowe IKONY oraz odświeżone overalle piłkarzy.

Kolejna odsłona serii gier FIFA. Firma Electronic Arts zatroszczyła się o wiele ważnych zmian, które powinny zadowolić każdego fana piłki nożnej. Na pierwszy plan wysuwa się technologia Real Players Motion odpowiadająca za wygląd, animacje i zachowanie się piłkarzy. Najbardziej skorzystali na niej światowej klasy zawodnicy, ale też mniej znani piłkarze zachowują się bardziej realistycznie, gdyż nowy system bierze pod uwagę różne czynniki, w tym np. wzrost sportowców. W produkcji pojawił się tryb Droga do sławy: Powrót Huntera, czyli kontynuacja zapoczątkowanej w grze FIFA 17 kampanii fabularnej. FIFA 18 oferuje również zmieniony system transferowy w karierze. Gracze mają teraz możliwość samodzielnego przeprowadzania transakcji, podczas których muszą negocjować warunki z klubem i zawodnikiem. W trybie FIFA Ultimate Team pojawiły się karty z legendarnymi piłkarzami (Ikony). Wszystko to uzupełnia technologia Frostbite.

FIFA 18

FIFA 18