Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2018, 09:59

autor: Adrian Werner

Avatar od twórców The Division najwcześniej w 2020 roku

Sporo jeszcze poczekamy na grową adaptację filmowej marki Avatar, nad którą pracuje studio Massive Entertainment. Firma Ubisoft ogłosiła, że produkcja ukaże się dopiero po 1 kwietnia 2020 roku.

Na grę poczekamy jeszcze co najmniej dwa lata. - Avatar od twórców Tom Clancy's The Division dopiero w 2020 roku - wiadomość - 2018-05-29
Na grę poczekamy jeszcze co najmniej dwa lata.

Mamy złe wieści dla osób zainteresowanych grą Avatar, czyli produkcją osadzoną w uniwersum filmowej marki pod tym samym tytułem. Będąca wydawcą tego projektu firma Ubisoft poinformowała, że ukaże się on dopiero po 1 kwietnia 2020 r., czyli w trakcie roku rozliczeniowego 2021.

Tak późny termin premiery ma oczywiście sens. Reżyser James Cameron pracuje obecnie nad filmową kontynuacją, ale trafi ona na srebrny ekran dopiero pod koniec 2020 roku. Wydawca bez wątpienia planuje więc wykorzystanie zainteresowania, jakie wzbudzi kampania promocyjna kinowej produkcji.

Wydawca podkreślił również, że ten projekt jest dla niego bardzo ważny. Poprzednia produkcja firmy oparta na tej licencji, czyli Avatar: The Game, trafiła do sprzedaży 1 grudnia 2009 roku, czyli kilka tygodni przed premierą filmu. Ten tytuł okazał się sukcesem i przyniósł Ubisoftowi zysk. Stało się to pomimo tego, że nie prezentował on zbyt wysokiej jakości. Wersja na Xboksa 360 posiada średnią ocen na poziomie 61% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił grze notę 6.0/10.

Oczekiwania względem nowego Avatara są znacznie większe. Produkcję powierzono doświadczonemu studiu Massive Entertainment, mającemu na koncie Tom Clancy's The Division, World in Conflict oraz serię Ground Control. Mamy nadzieję, że w połączeniu z długim cyklem produkcyjnym zaowocuje to wyraźnie lepszym efektem końcowym.

Przypomnijmy na koniec, że James Cameron ma w planach cztery filmy z serii. Avatar 2 zadebiutuje za dwa lata, a Avatara 5 obejrzymy w 2025 r.

  1. Ubisoft – oficjalna strona firmy