Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 18:11

autor: "Vergil"

Fallout 76 otrzyma dziś m.in. pierwszy raid w dużej aktualizacji 12

Jeszcze dzisiaj Fallout 76 otrzyma kolejną dużą łatkę. Patch o numerze 12 wprowadzi do gry między innymi pierwszy raid, w którym zbadamy tajemnice Krypty 94, a także przyniesie szereg innych zmian.

Pod koniec lipca donosiliśmy Wam, że 20 sierpnia Fallout 76 doczeka się aktualizacji, która przyniesie pierwszy raid. Firma Bethesda dotrzymała słowa... przynajmniej częściowo. Gracze bawiący się na komputerach osobistych jeszcze dzisiaj będą mogli zebrać maksymalnie czteroosobową drużynę, by zbadać tajemnice Krypty 94 i zdobyć cenne nagrody. Posiadacze konsolowej wersji gry muszą jednak uzbroić się w cierpliwość na „kilka dni”, podczas których twórcy zamierzają upewnić się, że na pecetach nie zostaną wykryte żadne „znaczące problemy”.

W Krypcie 94 będą czekać na wykonanie trzy zadania zmieniające się co tydzień. Nagrody za ich realizację to nie tylko punkty doświadczenia i kapsle, lecz także między innymi schematy potrzebne do wykonania potężnych pancerzy, materiały do craftingu czy choćby elementy uzbrojenia. Autorzy pozwolą nam na wybór jednego z trzech poziomów trudności; podczas gdy na najłatwiejszym będziemy dysponować nielimitowanym czasem na wykonanie misji, na wyższych będzie nas „ścigać” odliczanie, a przeciwnicy staną się twardsi. Sukces zaowocuje większą liczbą punktów doświadczenia i lepszymi nagrodami. A co poza tym wprowadzi najnowsza aktualizacja?

Patch 12 to nie tylko pierwszy raid, lecz także poprawki w trybie Nuclear Winter oraz cała masa innych zmian. - Fallout 76 otrzyma dziś m.in. pierwszy raid w dużej aktualizacji 12 - wiadomość - 2019-08-20
Patch 12 to nie tylko pierwszy raid, lecz także poprawki w trybie Nuclear Winter oraz cała masa innych zmian.

Zacznijmy od tego, że na konsolach patch 12 (a dokładnie – 1.2.2.9) „waży” około 7 GB, z kolei na komputerach osobistych – 2 GB. Po jego instalacji w naszym obozie będą mogły pojawić się gabloty, w których umieścimy wybrane przedmioty, by pochwalić się nimi całemu światu. Poza tym twórcy zwiększą do 30 tysięcy maksymalną liczbę kapsli, które postać może trzymać w swoich kieszeniach, a także sprawią, że interakcja z otoczeniem będzie wymagać dłuższego przytrzymania przycisku (gdyż dotychczas nietrudno było na przykład o przypadkowe napicie się wody bądź skorzystanie z łóżka).

Nowości doczekał się również tryb Nuclear Winter. Po zdobyciu posiadanej już karty perków otrzymamy specjalny „bilet”, który upoważni nas do odblokowania innego egzemplarza. Poza tym deweloperzy pochylili się nad balansem broni i przedmiotów wykorzystywanych podczas rozgrywki i zdeptali szereg bugów, od których wciąż roi się na pustkowiach.

Pełną listę wprowadzonych zmian znajdziecie pod tym adresem. Dopóki nie weszły one w życie, nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieję, że tym razem wszystko się uda, a nowa łatka nie pójdzie w ślady poprzedniej i nie zepsuje więcej niż naprawi...

  1. Oficjalna strona internetowa serii Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Poradnik do gry Fallout 76