Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2019, 12:36

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Doom odpalony na kasie z McDonalda

19-latkowi udało się uruchomić Dooma z 1993 roku na elektronicznej kasie z McDonalda. Zrobił to w kilku prostych krokach i teraz planuje odpalić na urządzeniu grę Sonic Adventure 2.

Jak widać, Dooma można odpalić na wielu dziwnych urządzeniach. - Doom odpalony na kasie z McDonalda - wiadomość - 2019-10-02
Jak widać, Dooma można odpalić na wielu dziwnych urządzeniach.

Zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że fani gier komputerowych nie znają ograniczeń. Przejawem tego są ciągłe próby uruchamiania swoich ulubionych tytułów na coraz to dziwniejszych urządzeniach (np. na lodówce). 19-letni użytkownik Twittera o nicku Raio_Ken, Ryan Edgar, pochwalił się działającą wersją Dooma na elektronicznej kasie z McDonalda.

Po wizycie w lokalnym McDonaldzie, który pozbywał się przestarzałych kas korzystających z systemu Windows XP, Ryanowi udało się zabrać do domu jedną z nich. W prywatnej rozmowie z Kotaku Australia 19-latek zdradził, w jaki sposób odpalił Dooma na tym urządzeniu.

Najpierw zgrał port ZDOOM na pendrive’a, a następnie podłączył urządzenie do kasy i aktywował opcję automatycznego uruchamiania z USB. Sprawiło to, że port umieszczony na pendrive bezproblemowo odpalił się na kasie. Podpięcie myszki oraz klawiatury również nie sprawiło zbyt dużego kłopotu, bowiem Raio_Ken zrobił to za pomocą rozdzielacza USB. Jak widać na niżej załączonym obrazku, w zaledwie paru prostych krokach na kasie z McDonalda można uruchomić Dooma.

W co jeszcze można zagrać na kasie z McDonalda?
W co jeszcze można zagrać na kasie z McDonalda?

Ryan odpalił również explorer.exe poprzez Menedżer zadań uruchomiony dzięki kombinacji klawiszy CTRL + ALT + DEL, jednak był on dziwnie zakodowany i nie udało mu się z nim nic więcej podziałać. Nastolatek zapytany o to, co zamierza dalej zrobić z urządzeniem, odpowiedział, że może użyje je jako drugi komputer i spróbuje uruchomić na nim jeszcze Sonic Adventure 2.